Категории
Мінінфраструктури врегулює питання забудови та висотності навколо аеропортів
22.03.2018 Законодательство
 

Міністерство інфраструктури України наполягає на необхідності врегулювання питання забудови та висотності нових об’єктів навколо аеропортів.
Як повідомила прес-служба міністерства, про це йшлося 20 березня на нараді під головуванням заступника міністра Юрія Лавренюка по вирішенню питання забудови території навколо аеродромів України, в якому взяли участь представники Державноїавіаційної служби України, Київської міськдержадміністрації, КП “Київгенплан”, Держархбудінспекції.

Учасники наради обговорили взаємодію органів державної влади у вирішенні питання про порядок здійснення діяльності (в тому числі будівництва), яке може вплинути на безпеку авіації та створити перешкоди для роботи наземних засобів зв’язку,навігації та спостереження.

Ю.Лавренюк повідомив, що протягом 2017 року працівниками Служби безпеки України, Державіаслужби і експлуатантами аеродромів були здійснені перевірки приаеродромній території та виявлено незаконні будівництва, які не були узгоджені з Державіаслужбою.”На сьогоднішній день Державіаслужбою винесено 117 рішень про припинення будівництва. В тому числі по Києву – 15. Більшість об’єктів вже побудовані без узгодження і з порушенням вимог чинного законодавства”, – сказав він.

За словами заступника міністра інфраструктури, з огляду на активну забудову територій навколо аеродромів України, особливо навколо міжнародного аеропорту “Київ”, міністерство вирішило підготувати зміни до наказу №721 “Про затвердження порядку погодження місця розташування івисоти об’єктів на приаеродромній території і об’єктів, діяльність яких може вплинути на безпеку польотів і роботу радіотехнічних приладів цивільної авіації “.

Як зазначив Ю.Лавренюк, при Державіаслужбі буде створена міжвідомча комісія, яка займеться узгодженням містобудівної документації, нормативного регулювання наявної забудови та внесення її в каталог перешкод збірника аеронавігаційної інформації (AIP) з метоюзабезпечення безпеки авіації.

Крім того, підготовлено звернення до Київської міськдержадміністрації щодо необхідності узгодження умов будівництва на приаеродромній території тільки за наявності висновку Державіаслужби про погодження місця розташування і висоти об’єкта.”Питання висотності та забудови навколо аеропортів повинен бути врегульований. Не можна допустити, щоб забудова навколо аеропортів перешкоджала їх нормальної експлуатації і впливала на безпеку польотів”, – підкреслив Ю.Лавренюк.

Джерело: interfax.com.ua

Читайте также

** *