Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Мінрегіон готує спрощення дозвільних процедур у будівництві

stroitelstvo-kazahstan
 

У Мінрегіоні заявили, що введення декларативного принципу будівництва і введення в експлуатацію об’єктів, в тому числі для III категорії складності, практично вивело зазначені об’єкти зі сфери контролю держави. За словами заступника міністра В.Негоди, забудовники з метою отримання права на виконання будівельних робіт за декларативним принципом занижують категорію складності об’єктів з IV до III категорії.

Щоб уникнути негативних наслідків пропонується на законодавчому рівні врегулювати, що будівництво об’єктів III категорії складності здійснюється на підставі дозволу на виконання будівельних робіт.

Також у рамках подальшого спрощення декларативних процедур пропонується законодавчо врегулювати питання отримання права на будівництво об’єктів, які не є складними в технічному плані на підставі повідомлення, а не декларації. Тобто, на об’єкти I і II категорій складності, які складають 80% об’єктів будівництва.

Мінрегіоном розроблено законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення містобудівної діяльності», який дозволить зменшити кількість відмов у отриманні дозвільних документів.

Законопроектом передбачені норми забезпечення законності будівництва та захисту інтересів інвесторів. Також проект передбачає створення доступності для маломобільних груп населення. Очікується, що після прийняття цього закону зменшиться кількість будівельних афер, а забудовники зможуть врахувати потреби громадськості в об’єктах соціально-побутового призначення.

Джерело: jurliga.ligazakon.ua

, , ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно