Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Мінрегіон опублікував нові державні будівельні норми

 

В Інформаційному бюлетені Мінрегіону №5 / 2018 опубліковані нові державні будівельні норми.
Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе, повідомила Укрінформу прес-служба чиновника.«Оновлені ДБН щодо планування і забудови територій, шкіл, вулиць і доріг вже опубліковані і з 1-го вересня цього року у відповідності з усіма процедурами офіційно вступлять в силу.Це важливі і необхідні зміни для підвищення безпеки і комфорту людей, над якими протягом останнього часу Мінрегіон працював спільно з великою командою фахівців: розробниками, експертами, фахівцями галузі та громадськістю », – сказав він.

У ДБН, опублікованих, вводиться багато нововведень.Зокрема новий містобудівний ДБН вводить нові лінії обмеження висотності (блакитні лінії), забудови в зелених зонах ( «зелені лінії»), обмеження забудови з безпеки евакуації ( «жовті лінії»), обмеження щільності і поверховості тощо.У ДБН щодо вулиць і доріг серед іншого обмежуються парковки на тротуарах і дорогах, встановлюються норми з безпеки облаштування доріг ( «острівці безпеки», захисні огородження на зупинках громадського транспорту та інші).ДБН щодо шкільних будівель передбачає обов’язкове облаштування інклюзивного простору, впровадження енергоефективних заходів, збільшення площі навчальних класів.

Парцхаладзе підкреслив, що зараз робота над оновленням ДБН триває.«Сьогодні в Україні діє 109 ДБН, 25% з яких є застарілими, тому ми активно оновлюємо. У минулому році ми затвердили 13 ДБН, на цей рік заплановано переглянути 22 ДБН, в 2019 – ще 30.Перегляд і оновлення нормування – це безперервний і необхідний процес для того, щоб для людей створювалися безпечні та комфортні умови, а будівництво проектувалося за сучасними стандартами з використанням новітніх технологій », – підкресливзаступник міністра.

ДБН Б.2.2-12: 2018 «Планування і забудова територій» розроблений на заміну ДБН 360-92 ** «Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень », ДБН Б.2.4-1 – 94« Планування і забудова сільських поселень », ДБН Б.2.4-3 – 95 «Генеральні плани сільськогосподарських підприємств», ДБН Б.2.4-4 – 97 «Планування і забудова малих сільськогосподарських підприємств та селянських (фермерських) господарств», ДБН Б.1-2 – 95 «Склад, зміст, порядок розроблення, погодження та затвердження комплексних схем транспорту для міст України», СНиП II-89 – 80 «Генеральні плани промислових підприємств».

ГСН.2.2-3: 2018 «Будинки і споруди. Заклади освіти »розроблений на заміну ДБН.2.2-3-97 «Будинки і споруди навчальних закладів».

ГСН.2.3-5: 2018 «Вулиці і дороги населених пунктів» розроблений на заміну аналогічного ДБН 2001 року.

Джерело: ukrinform.ru

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно