Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Мінрегіон розгляне заборону на введення в експлуатацію новобудов без соцінфраструктури

17963.jpg
 

Мінрегіон розглядає можливість введення законодавчих механізмів заборони на введення в експлуатацію багатоквартирних житлових будинків, не забезпечених соціальною інфраструктурою.
Як повідомили в середу учасники круглого столу під головуванням заступника міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Льва Парцхаладзе, відповідні зміни необхідні для вирішення проблеми нестачі дитячих садків, шкіл, лікарень та ін. В районах новобудов.”Якщо забудовників зобов’яжуть будувати соціальні об’єкти, держава повинна забезпечити їм відповідні компенсації”, – зазначив в ході заходу Л. Парцхаладзе.

На думку експертів, необхідно заборонити точкову забудову, а замість неї визначати одного забудовника, який виконував би комплексну забудову.”Якщо на ділянці площею 250 га є кілька забудовників, як визначити, хто з них повинен будувати соціальні об’єкти?” – зазначив представник Будівельної палати України Анатоль Кармінський.

Як пояснили учасники круглого столу, якщо на виділеній під забудову території не вистачає місця для окремої будівлі дитсадка або школи, забудовників можна зобов’язати виконувати вбудовані соцоб’єктів на перших поверхах житлових будинків або робити прибудови.Відповідне рішення є особливо актуальним для новобудов в центрах великих міст, де незайнятими залишилися маленькі ділянки землі.

Крім того, експерти наголосили на необхідності вирішення проблеми передачі побудованих соцоб’єктів в комунальну власність, так як законодавство передбачає тендерну процедуру для великих закупівель, але в даному випадку вона недоречна.

Також було відзначено, що в даний час існують проблеми на законодавчому рівні щодо процедури передачі дитячих садків і шкіл в комунальну власність.

Мінрегіон продовжить розгляд відповідних пропозицій із залученням додаткових експертів на наступних засіданнях.

Джерело: interfax.com.ua

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно