Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Мінрегіон затвердив нові будівельні норми планування та забудови

 

Ці норми вступлять в силу через три місяці.
Науково-технічна рада Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України затвердив чотири нові державні будівельні норми (ДБН), в тому числі що стосуються містобудування, які вступлять в силу через три місяці.

Про це під час брифінгу повідомив віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко.

Він зазначив, що мова йде про державних будівельних нормах, які стосуються забудови і планування територій, вулиць і доріг, а також установ освіти та дошкільної освіти.

“Для нас було важливо, щоб при цьому підході ми також рухалися до гармонізації з європейськими стандартами і нормами.Після затвердження державних будівельних норм, вони через три місяці вступлять в силу, і проектувальники фактично будуть працювати з новими документами “, – сказав він.

Присутній на брифінгу заступник голови Мінрегіону Лев Парцхаладзе більш детально розповів про найважливіші нововведення, які будуть застосовуватися до нових об’єктів будівництва.Так, за його словами, ДБН “Планування і забудова територій” передбачає появу так званих “блакитних ліній”, тобто, обмеження поверховості зведених будинків.

“Тепер при розробці генеральних планів обов’язково з’явиться розділ, що кожне місто має затверджувати таке поняття, як” блакитна лінія “, – сказав заступник міністра.

Мінрегіон, за його словами, ввів поняття “зелена лінія”, під яким мається на увазі обмеження забудови для збереження зелених територій.

Також пропонується встановлювати відсоток обмеження нової забудови в залежності від поверховості.”Якщо забудова чотириповерхова, то площа забудови може бути 45%, а якщо понад 11 поверхів, то не більше 30%. Ми хочемо, щоб пожежні заїзди, об’їзні дороги, дитячі майданчики і інше враховувалося на територіях”, – зазначив Парцхаладзе.

Мінрегіон встановлює і граничні норми максимально щільної забудови, якими обмежується кількість людей, які проживають на певній площі.”Сьогодні в ДБН написано, що на одному гектарі може жити 450 осіб, але при обгрунтуванні може бути нескінченна кількість. Ми хочемо, щоб все-таки це було обмежено в розмірах 450 осіб на гектар, допускається збільшення до 20% на нових територіях”, – сказав він.

Новими будівельними нормами пропонується заборонити наявність на внутрішньоквартальної території паркінгу або паркомісць, щоб на даній території могли зупинятися автомобілі екстрених служб.Також посилюються вимоги для проїзду пожежної та іншої спецтехніки, що має на увазі наявність кругових проїздів.

Вводиться ряд вимог для забезпечення безбар’єрного доступу для людей з обмеженими можливостями.Серед вимог значиться висота бордюрів не більше 2 см, тоді як раніше вона становила не менше 5 см.

Що стосується державної будівельної норми “Заклади освіти”, то Мінрегіон вводить поняття відкритого навчального простору.”Раніше був принцип, що площа класу на одного учня була 2-2,4 квадратних метра, ми підняли цю норму до 3 квадратних метрів на учня.Ми прибрали принцип створення класів, коли парти стоять одна за одною, тому вони можуть мати вільний простір “, – сказав Парцхаладзе.

Також він повідомив, що, за новими нормами, тепер жодна школа не може будуватися без використання енергоефективних технологій та матеріалів, що направлено на забезпечення комфорту для дітей.

Нова містобудівна норма “Дошкільні навчальні заклади” дає можливість зводити дитячі сади, вбудовані в житлові будинки. “Коли будуються великі комплекси, то батькам дуже зручно здавати дітей в будинок, а не їздити кудись. Це безпека, комфорт, зручність.Найголовніше – щоб дитина по-іншому на це реагував “, – зазначив заступник міністра.

Також, додав він, установи освіти та дошкільної освіти повинні дотримуватися нові вимоги для створення інклюзивного навчального процесу.

Нова містобудівна норма “Вулиці та дороги” робить обов’язковими створення огороджень перильного типу на зупинках громадського транспорту для захисту від наїзду автомобілів, а також створення “острівців безпеки” для пішоходів на трасах з кількістюсмуг від чотирьох і вище. Також вводиться заборона на стоянку транспорту на тротуарах.

Як зазначив Зубко, багато забудовників негативно поставляться до нових державних будівельних норм, однак на першому місці повинні бути інтереси громадян.”Ми розуміємо, що багато інвесторів і забудовників будуть не задоволені. Але для нас зрозумілим є те, що комфорт повинен бути в першу чергу, а інтереси при будівництві та отриманні прибутків повинні бути на другому місці”, – сказав він.

За словами Зубко, нововведення стосуватимуться в основному нових об’єктів будівництва, однак місцева влада може впливати і на те, щоб, наприклад, ті ж парковки на території старої внутрішньоквартальної забудови все-таки дотримувалися нові ДБН.

Він вказав на те, що затверджені державні будівельні норми з часом обов’язково будуть переглядатися, оскільки це є велінням часу.

На брифінгу були присутні представники громадських організацій, які виступають проти стихійної забудови Києва.Вони висловили невдоволення, що їх не запросили на засідання Науково-технічної ради Мінрегіону, яке відбулося 3 квітня, а саме твердження нових ДБН сталося так поспішно.

Джерело: unian.net

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно