Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Мінрегіон займеться орендним житлом

6369.jpg
 

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ пропонує будівництво житла для здачі в оренду молоді і тим, хто не в змозі купити собі квартиру.Про це сказано вобнародованном законопроекті, розробленому відомством спільно з Конфедерацією будівельників.Документ передбачає створення необхідних умов для зведення подібних будинків:

Основні проблеми законопроекту – його рамковий характер і відсутність грошей для фінансування ідеї.

Наздоженемо і переженемо

На обліку потребуючих поліпшення житлових умов перебуває понад 650 тис. Осіб (сімей), сказано в пояснювальній записці до законопроекту. «Щоб забезпечити їх житлом, при нинішніх темпах [будівництва], потрібно більше 100 років. Близько 300 млн кв.м житлового фонду знаходиться в незадовільному стані », – наголошується в документі.

Усвідомивши, що зараз в країні немає широкої можливості будувати житла для продажу, у профільному міністерстві вирішили будувати його для здачі в оренду.Тим більше, на думку розробників законопроекту, з цим сегментом справи зараз йдуть дуже погано. Зокрема, спостерігається «низька пропозиція орендного житла у великих містах і, як наслідок, високі ціни на орендне житло».Тоді як за кордоном сім’ї, які роками живуть в орендованому житлі, зустрічаються часто-густо. «У Німеччині частка такого житла становить 60% загального житлового фонду. У США і Великобританії – близько 30%, у Франції та Швейцарії – відповідно близько 40 і 70%.У Білорусі будівництво орендного житла визначено першочерговим пріоритетом у вирішенні житлового питання громадян », – повідомляють строітельсние чиновники.

У рамках закону

Законопроект передбачає зведення орендних будинків на землях, що перебувають у державній та комунальній власності. Використовувані для будівництва кошти – теж з державного або місцевого бюджетів, а також приватні.Ділянки під такі об’єкти надаються місцевими радами в безкоштовно в постійне користування.Замовник будівництва, яким може бути якесь держустанова (можливо, Державна іпотечна установа, можливо, державна будівельна компанія – в Мінрегіоні з цим питанням поки не визначалися), місцева рада або приватна особа, звільняється відпайової участі в розвитку інфраструктури міста.

Важливий момент: під’єднання до інженерних систем здійснюється також на безкоштовній основі.Як пояснив заступник міністра будівництва Роман Абрамовський, це в інтересах самих місцевої влади, які будуть отримувати дохід з цих орендних будинків.За словами Абрамовського, зараз законопроект розісланий в різні відомства, такі як Мінфін і Мінекономіки, а також опублікований на сайті Мінрегіонбуду для того, щоб всі зацікавлені особи висловили свої зауваження та пропозиції.

Потрібно відзначити, що законопроект носить рамковий характер, тобто тільки визначає загальну схему будівництва орендних будинків, але не прописує детально механізм її реалізації.Помнению керівника ОА «Житловий союз України» Олександра Скубченко, це скоріше один із способів будівництва соціального житла, що пропонувалося ще за попередньої влади.Тільки тоді приймалися урядові програми, а зараз ініціативу намагаються надати форму закону.

Грошове питання

Залишається незрозумілим питання, звідки брати гроші, зауважує Скубченко.У бюджетах різних рівнів коштів немає, а для інвестора такі проекти малопривабливі чинності дуже довгого терміну окупності.

Наприклад, у серпні Будівельна палата України повідомляла про новаторську розробці, завдяки якій можна буде будувати житло за собівартістю близько 4500 грн (або $ 200) за кв. м – це найнижча собівартість з озвучених будівельниками на сьогоднішній момент.Причому вона не включає в себе навіть чистову обробку, якщо ж врахувати ремонт, установку сантехніки, фурнітури і хоча б базову меблювання, вийдуть всі $ 400 за кв. м.

У той же час вартість оренди бюджетного житла навіть у Києві сьогодні складає всього $ 130-150 на місяць (за однокімнатну квартиру). За даними АН «Благовіст», в червні-липні самими бюджетними варіантами оренди житла стали однокімнатні квартири площею близько 30 кв.м вартістю від 2,7 тис. грн на місяць (у Вишневому) до 3 тис. 500 грн на місяць (Печерськ). За оцінками Олександра Скубченко, житло в орендних будинках повинно коштувати хоча б на 40% менше, ніж на ринку, інакше втрачається вся соціальність ідеї.

Таким чином, якщо припустити, що собівартість будівництва 30-метрової квартири складе мінімум $ 12 тис., А плата за її оренду – $ 100 в місяць (або $ 1200 на рік), то на окупність інвестор вийде орієнтовно через 10 років.Це без урахування витрат на будівництво площ загального користування та в країні, де окупність в 5-7 років вважається занадто довгою.

І все ж, як підкреслює Олександр Скубченко, незважаючи на недоробки і загальний скепсис щодо роботи уряду, ідею законопроекту він підтримує, оскільки вона носить здоровий глузд.

Про те, яким виявиться законопроект після громадського і професійного обговорення, за припущеннями Романа Абрамовського, можна буде дізнатися приблизно через місяць – в цей термін Мінрегіонбуд має намір подати його до парламенту.Там відомство сподівається знайти підтримку серед депутатів, хоча про конкретні терміни ухвалення документа і вступ його в силу говорити поки рано. Можливо, припускає Абрамовський, пропоновані норми почнуть діяти з 2017 року.

Джерело: abcnews.com.ua

,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно