Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Місцева влада зможуть добудовувати заморожені будинки за бюджетні гроші

 

В Мінрегіонбуді готують відповідний законопроект.
Купівля новобудов в Україні повинна стати менш ризиковою. Мінрегіонбуд планує в 2019 році подати до Верховної Ради законопроект про боротьбу з довгобудами. Незабаром документ подадуть на розгляд профільного комітету. Як розповів UBR.ua заступник міністра регіонального розвитку Лев Парцхаладзе, зараз проект знаходиться на фінальній стадії розробки.«Ми провели десяток круглих столів з обговорення того, як зробити, щоб проблемних будівництв не було, як бути з постраждалими людьми, хто і яку відповідальність повинен нести. Тепер ми хочемо цей законопроект передати в комітет.Швидше за все, в Раду він піде як депутатська ініціатива, тоді він швидше реалізується », – зазначив він.

За словами заступника міністра, основний посил документа в тому, що вся відповідальність за будівництво покладатиметься на тих, хто його дозволив – на місцеву владу.У законопроекті прописали, що в разі зривів термінів будівництва, саме вони будуть мати право вилучати проблемні об’єкти і добудовувати їх або за бюджетні гроші, або із залученням стороннього інвестора.

Зараз це зробити практично нереально, запевняє чиновник. У документі буде прописано, які саме будинки зможе забирати місто.Зокрема, якщо рівень готовності об’єкта буде високим, то шанс його реанімувати буде набагато вище, ніж, коли у нього буде тільки залитий фундамент.

«По країні кілька десятків проблемних будівництв. В одному тільки Києві є пара десятків.Потрібно розуміти, що це відповідальність місцевих органів влади. Від позиції мерів міст, їх заступників, Верховної Ради буде залежати, як ці питання будуть вирішуватися », – резюмував Парцхаладзе.

Джерело: ubr.ua

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно