Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Монополісти повинні надати обґрунтовані тарифи на послуги ЖКГ – Кличко

3048.JPG
 

Міська влада вимагає від монополістів – “Київенерго”, “Київводоканалу” і “Київгазу” – обгрунтованих і реальних тарифів на комунальні послуги.

В іншому випадку ми будемо змушені переглянути умови співпраці з недобросовісними постачальниками послуг. Про це заявив мер Києва Віталій Кличко.

“Я проти того, щоб будь-які реформи проводилися за рахунок людей.Монополісти не повинні отримувати надприбутки. Особливо за рахунок найбіднішого населення. Навіть середній клас за такі тарифи може опинитися за межею бідності, – зазначив Кличко.- За законом, головні принципи надання житлово-комунальних послуг – безперервність і доступність. Тобто тарифи повинні бути такими, щоб люди могли їх платити! “- Підкреслив Кличко.

Він зазначив, що собівартість видобутку українського газу становить 420 грн з ПДВ за 1 тис. Кубометрів. Власного газу в Україні щорічно видобувається 20 млрд кубів.Для населення, яке опалює свої будинки індивідуальними газовими котлами, необхідно 16 млрд кубометрів щорічно. Для підприємств Теплокомуненерго, які опалюють установи бюджетної сфери, підприємства, багатоквартирні житлові будинки, – 8-9 млрд кубів.

“Тому тарифи повинні бути сформовані виходячи з реальної, а не завищеною вартістю енергоносіїв. Тариф – це не чисто економічна, а соціально-економічна категорія.Він повинен бути компромісом між можливістю виробляти послуги і можливістю населення платити за них, – підкреслив Кличко. – Необхідно, щоб монополісти скоротили свої прибутки. Інакше це призведе до зубожіння населення та колапсу в галузі “.

Він зазначив, що, наприклад, “Київенерго” тільки половину теплової енергії, яку щорічно виробляє, постачає за лічильниками, всю іншу – без лічильників, і фактичне надання тепла перевірити неможливо.

“Ми вимагаємо від уряду, від НКРЕКУ, щоб вони зобов’язали монополістів, які надають послуги, щоб ті до початку нового опалювального сезону встановили у всі квартири лічильники холодної та гарячої води, а в багатоквартирні будинки – лічильники газу і тепла, – сказавКличко. – Не можна також одномоментно підвищувати тарифи до чіткої відпрацювання системи надання субсидій. Тому підняття повинно бути обґрунтованим і поступовим, щоб люди не переплачували і розуміли, за що платитимуть.Інакше міська влада перегляне умови співпраці з монополістами “Київенерго”, “Київводоканалом” і “Київгазом” – і буде шукати інших постачальників послуг “, – підкреслив мер столиці.

Кличко також зазначив, що завжди захищав і далі буде захищати інтереси киян. “Кияни мене обрали мером, а значить найняли на роботу – відстоювати їхні інтереси. І у відносинах з постачальниками послуг зокрема”, – підкреслив Кличко.

Джерело: realt.ua

Возможно, Вам также будет интересно