Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Музей історії Києва можуть закрити: причина – недоробки при будівництві

53bd7b32bbb06_image1
 

Навколо будівлі Музею історії Києва, розташованого в самому серці Києва, на вул. Б. Хмельницького, 7, розгорається скандал. Суд прийняв рішення про повну зупинку роботи культурного закладу. Влада обіцяє зробити все, щоб подібного не допустити, і запевняє, що проблема вирішується.

СУДЯТЬСЯ. З вимогою закрити улюблений киянами музей, відключивши його від електрики і наклавши друк на вхідні двері, в Окружний адмінсуд звернулося ГУ з питань надзвичайних ситуацій в Києві. Під час перевірки ще в кінці минулого року пожежні виявили в 4-поверховому будинку безліч порушень. Серед них називають: наявність перешкод, які можуть заважати вільній евакуації людей у разі надзвичайної ситуації, відсутність договору на техобслуговування систем протипожежного захисту, недостатня кількість вогнегасників, захаращені доступи до пожежних кран-комплектів, не надані акти введення в експлуатацію пожежної сигналізації, системи пожежогасіння в фондосховищі… І це далеко не повний список. “Якщо на об’єкті виявлені порушення, ми, згідно із законом, ніяких заходів самостійно не приймаємо, а передаємо матеріали в суд – тільки там приймаються рішення, закривати щось чи ні”, – пояснюють в ГСЧС Києва.

Позов пожежних був задоволений, а кілька днів тому рішення про закриття підтвердив і Апеляційний суд. “Колегія суддів, з огляду на кількість поверхів, площу будівлі і спосіб його використання, вважає, що встановлені інспекцією порушення створюють небезпеку для життя і здоров’я людей”, – зазначено в рішенні суду.

З ІНШИМИ ПРОБЛЕМ НЕМАЄ. Рішення Апеляційного суду по Музею історії Києва вступило в силу, але ще може бути оскаржене у Вищому адмінсуді. У департаменті культури КМДА про ситуацію, що склалася знають. Тут запевняють: зроблять все можливе, щоб закриття музею не допустити. “Більшість претензій по музею належать до будівельних робіт, а не до експлуатації будівлі. Вирішуємо це питання. Є якісь об’єктивні речі, які вимагають усунення і можуть бути усунені. А деякі змінити неможливо. Можу сказати, що ніхто закривати музей не буде. У нас теж виникають питання, чому до нього така пильна увага у пожежників. З іншими культурними об’єктами подібних проблем немає”, – говорить начальник департаменту Діана Попова.

Директор музею Лариса Булавіна додає: “Ми подаємо касаційну скаргу і паралельно зробили запит на повторну перевірку щодо усунення недоліків, які були тоді прописані. Дійсно, велика частина проблем виникла при будівництві: неоднакові сходинки, не того розміру дверні прорізи… Але ж коли будівля приймалася в експлуатацію, пожежні теж брали участь. Сподіваємося прийти до якогось рішення”, – говорить Булавіна.

Поки Музей історії Києва продовжує працювати в звичайному режимі.

Кияни, обговорюючи ситуацію з музеєм, згадують, що будувалася будівля на Хмельницького, 7, зі скандалом. Спочатку тут хотіли звести торгово-офісний центр. Коли почалися роботи, столичні активісти постійно вказували на те, що будівництво загрожує станції метро “Театральна” і ведеться практично впритул до сусіднього будинку в порушення всіх норм. Але знайшовся компромісний варіант. Будівництво закінчили, але будівлю було “подаровано” місту, і в 2012 році сюди заселився Музей історії Києва (до цього багато років у нього не було свого приміщення). “Не виключено, що у когось є бажання виселити під таким приводом музей, а потім” заселити “в будівлю бізнес-центр”, – пишуть в соцмережах жителі столиці.

Джерело: kiev.segodnya.ua

, , , , , , , ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно