На Черкащині збираються відновити найстарішу в Україні Буцьку ГЕС

Проект землеустрою депутати селищної ради погодили з ТОВ “Гідроресурс-К” ще в лютому місяці.
Інвестор обіцяє відремонтувати водозливна греблю, пошкоджену льодоходом ще в 1980 році, очистити від мулу та очерету ставок, який розташований вище гідроспоруди, і упорядкувати територію, ліквідувавши стихійні звалища.Управління водних ресурсів басейну річки Південний Буг також рекомендує компанії побудувати невелику підпірною спорудою – водонапуск з підйомником для забезпечення санітарних витрат води в Гірському Тікичі.
Як запевнила директор ТОВ “Гідроресурс-К” Олена Сіукаева, робота гідроелектростанції не вплине на рівень води у відомому місцевому каньйоні, який приваблює туристів.
“Взяти більше води, ніж це передбачено нормами ми не можемо, – заявила фахівець.- ГЕС буде працювати пізньої осені та ранньою весною, а влітку, коли вода буде падати нижче фіксованого рівня, об’єкт буде зупинятися “, – розповідає Олена Сіукаева.
Варто відзначити, що в даний час ТОВ “Гідроресурс-К” експлуатує на річці Гірський Тікич три раніше відновлені гідроелектростанції – Гордашевської, Кривоколінська і Юрпільскую.
У Буцький ГЕС струмінь води падає на турбіну з висоти 19 метрів.Гідроелектростанцію побудували вручну в 1929 році за планом ГОЕЛРО. Об’єкт був закритий в 70-х роках минулого століття.
Джерело: budport.com.ua
Возможно, Вам также будет интересно
У Чехії будуть видавати пільгові житлові кредити молодим сім’ям Енергоефективне будівництво. Чи можливий в Україні польський досвід?