Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

На Черкащині збираються відновити найстарішу в Україні Буцьку ГЕС

9760.JPG
 

Проект землеустрою депутати селищної ради погодили з ТОВ “Гідроресурс-К” ще в лютому місяці.

Інвестор обіцяє відремонтувати водозливна греблю, пошкоджену льодоходом ще в 1980 році, очистити від мулу та очерету ставок, який розташований вище гідроспоруди, і упорядкувати територію, ліквідувавши стихійні звалища.Управління водних ресурсів басейну річки Південний Буг також рекомендує компанії побудувати невелику підпірною спорудою – водонапуск з підйомником для забезпечення санітарних витрат води в Гірському Тікичі.

Як запевнила директор ТОВ “Гідроресурс-К” Олена Сіукаева, робота гідроелектростанції не вплине на рівень води у відомому місцевому каньйоні, який приваблює туристів.

“Взяти більше води, ніж це передбачено нормами ми не можемо, – заявила фахівець.- ГЕС буде працювати пізньої осені та ранньою весною, а влітку, коли вода буде падати нижче фіксованого рівня, об’єкт буде зупинятися “, – розповідає Олена Сіукаева.

Варто відзначити, що в даний час ТОВ “Гідроресурс-К” експлуатує на річці Гірський Тікич три раніше відновлені гідроелектростанції – Гордашевської, Кривоколінська і Юрпільскую.

У Буцький ГЕС струмінь води падає на турбіну з висоти 19 метрів.Гідроелектростанцію побудували вручну в 1929 році за планом ГОЕЛРО. Об’єкт був закритий в 70-х роках минулого століття.

Джерело: budport.com.ua

, ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно