Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

На оплату комунальних тарифів піде більше половини зарплати українців

3089.jpg
 

Після підвищення тарифів з 1 квітня українцям доведеться викладати за комуналку 57% своєї зарплати.

У Мінрегіоні анонсували, що з 1 квітня 2015 тарифи на гарячу воду зростуть на 55-57%, а на опалення – в середньому на 73%.Згідно з результатами дослідження Інституту суспільних досліджень, після введення нових комунальних тарифів українці будуть віддавати за комуналку 57% своїх зарплат, що в два рази більше, ніж у європейських країнах.

Наприклад, в Греції та Польщі, де зарплати становлять у середньому $ 600 і $ 708 відповідно, комунальні платежі обходяться в середньому в $ 165 (28-22% від зарплати). У Великобританії та Німеччині квартплата обходиться жителям всього в 7-8% від заробленого.В Україні ж при середньомісячній зарплаті в $ 161 за квартиру доведеться віддати $ 92 (за 3-кімнатну квартиру).

Уряд передбачив, що оплачувати комуналку в нинішніх умовах зможуть далеко не всі і виділило на субсидії 25 млрд грн.Планується, що кількість сімей, які отримують субсидії, збільшиться з 1,2 млн до 4 млн, що потребують 10-12 млн грн.

Експерт з питань енергетики Інституту суспільних досліджень Оксана Короткевич вважає, що в цілому держава програє від підвищення тарифів, оскільки не отримає запланованих надходжень до бюджету.”Занадто різкий стрибок тарифів може призвести до ситуації, коли люди постануть перед вибором: виживати або саботувати комунальні платежі. Адже загальний рівень платежів впаде через нездатність людей платити за рахунками, а також через інфляцію.А це призведе до ще більших проблем в галузі “, – пояснила експерт.

Джерело: realt.ua

Возможно, Вам также будет интересно