Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

На український ринок масово заходять іноземні забудовники

7349.jpg
 

За рахунок падіння гривні відбувся масовий відтік депозитів з банків, що в на початку 2015 року призвели до істотного пожвавлення в економ-сегменті – заощадження, довгі роки накопичувалися на «квартиру получше», довелося вкласти в «квартиру швидше».

Преміальний сегмент чекав і, після певної стабілізації політичної ситуації в країні, останні два місяці починає все жвавіше промацувати грунт ринку.

У той же час у Києві ми спостерігаємо дефіцит якісних об’єктів, що задовольняють попит споживача, який, серед безлічі пропозицій, згоден платити насамперед за якість. На перший план виходить характеристика унікальності.Зростає планка запитів клієнта, яка дає передумови для створення нового конкурентного продукту. Покупця більше не цікавлять однотипні безликі коробки, маленькі вікна-стільники.Все більша увага звертається на архітектуру, раціональність планувань – і з цього формується попит.

Значно зростає конкуренція. Тільки на 2015-2016 роки в Києві заплановано понад 100 будівництв, значна частина з яких вже стартувала.Причому, забудовувати будуть цілими кварталами. Такі темпи значно вдарять по формуванню ціни, попиту-пропозиції і виведуть конкуренцію на новий рівень.Ця ж ситуація призводить до того, що українські забудовники «старої закалки», які не бажають або не встигли поміняти стандарти, згортають багато свої проекти.

І в цей час на ринок заходять іноземні забудовники.

Чому зараз?

У силу сформованої ситуації в країні вартісні показники нерухомості і землі зараз досягли свого мінімуму, а вибір пропозицій досить різноманітний. Існує значний розрив між експозицією і цінами реальних угод.Інвестори починають відчувати, а аналітики – надавати звіти про те, що дно ринку досягнуто, подальшого зниження цін не варто чекати, попереду буде період стагнації протягом 2-3 років, за якою послідує плавний підйом сектора.Саме в цей період хтось ще сподівається на подальше падіння цін і вичікує, комусь – дуже потрібні гроші. У цей момент пощастить більш рішучих, які «дадуть відповідь на дзвінок» з вигідним для обох сторін пропозицією.

Аналітичні розрахунки показують, що, за відсутності форс-мажорів, входження в проект зараз і виведення нового продукту на ринок через 1,5-2 роки буде найбільш вигідним в частині отримання максимального прибутку в перспективі найближчих п’яти років.

Хто всі ці люди?

Перестановка політичних сил в країні спочатку обнадіяла зарубіжних гравців. Вони сподіваються на полегшене вирішення бюрократичних питань, пов’язаних з отриманням дозвільної документації, підведенням комунікацій, введенням об’єктів в експлуатацію.

Вже реалізували свої проекти в Києві американська і англійська компанії в сегменті Premium (ЖК Skyline і клубний будинок PecherskHills). Сьогодні надходять заявки від представників інвесторів з Туреччини, США, Азербайджану, Литви.Мінімальний обсяг інвестицій представників цих країн становить не менше $ 5 млн.

У той же час, якщо представники Заходу почали проявляти інтерес до країни саме після революції і в контексті зміни політичного вектора, то, приміром, турецькі інвестори відкрито заявляють, що прийшли в ослаблену країну, на що впав ринок.У той же час всі вони вірять в значне зростання економіки України в періоді до п’яти років.Тому, якщо Захід – це, в основному, преміальна і, з прийняттям ризиків, комерційна нерухомість, то Схід – економ / комфорт сегмент, з швидкими темпами будівництва і продажів, і порівняно швидким відходом з ринку.

Звичайно, є й винятки.Часто це інвестиції фізосіб, які раніше не задіяних у будівельному бізнесі. Тому їх стратегія – купити маленький ділянку і побудувати невеликий клубний будинок преміальної якості в престижному районі столиці.У кожному разі, чітко проглядається відмова всіх учасників ринку від формату «бізнес», що обумовлено розмитими характеристиками або навіть відсутністю в країні середнього класу як такого.

Як згадувалося вище, пріоритет віддається короткостроковим інвестиціям.Мета – вихід на ринок у момент найбільшого спаду, покупка землі за мінімальними цінами, будівництво в період застою, реалізація на етапі відновлення попиту – і вихід з ринку на піку. Найбільш відповідний формат – це житло економ- і комфорт-класу.Період реалізації девелоперського проекту в даному сегменті складає в середньому 2,5 року, з прибутковістю в 30-40% річних на вкладені інвестиції.

Якщо говорити про Київ, то головним критерієм при виборі ділянок є вартість та обсяг.Тому розглядають не тільки ділянки в центрі міста, але й колишні фабрики, підприємства, заводи, промислові зони, розташовані в спальних районах. Не лякає рутина із зачищенням землі та переоформленням під необхідне призначення. Пріоритетну роль відіграє ціна.При цьому переваги віддаються Правому березі.

Головний принцип роботи в Україні для іноземних інвесторів – ніякого партнерства з місцевими бізнесменами, ніякого пайової участі, ніяких спільних інвестицій.Така категоричність – наслідок репутації, яку мають багато місцевих гравці ринку. Відповідно, розглядаються пропозиції тільки про покупку ділянок у власність.Тим часом, 80% ринку землі працює за схемою, коли вартість землі повертається готовими квадратними метрами.

Що може запропонувати Київ?

З пропозицією на українському ринку все неоднозначно.З одного боку, ми маємо ряд «горящих» майданчиків, які власники готові продати тут і зараз. З іншого – вартість багатьох з них явно завищена, частина пропонованих лотів має ряд проблем з історією власності.Це є однією з основних причин «довгограючих» угод на ринку в цілому. Тим не менш, власники готові до торгу, розуміючи, що сьогодні ринок дає більше можливостей для держателів «кеша».

Найбільшим попитом зараз користуються ділянки в центрі міста під будівництво елітного житла, в престижних районах міста, таких як Печерськ, історичний центр, Поділ, де вартість однієї сотки становить близько $ 50 000.І ця цифра незначно коливається в залежності від розміру ділянки.

У свою чергу, ситуація в спальних районах відрізняється. Вартість землі безпосередньо залежить в першу чергу від потенціалу ділянки, тобто від обсягів житлових площ, які можна на ньому звести.Великі ділянки, придатні під квартальну забудову, пропонуються в ціновому діапазоні $ 10-15 тис. За сотку. Ділянки, призначені під точкове будівництво, площею до 0,3 га – $ 20-25 тис.

Загалом, Києву є що запропонувати інвесторам, питання лише у фінансових можливостях потенційного покупця і виборі сегмента і локації.

Слід розуміти, що дана тенденція не прийняла ще масштабного розмаху, але є всі передумови до кардинальних змін у розстановці сил на ринку нерухомості України. Саме закордонні гравці формують сьогодні попит в сегменті купівлі-продажу землі.Ми припускаємо, що такий хід подій сприятливо позначиться на формуванні висококласної нерухомості України і Києва у всіх сегментах.

Джерело: ibud.ua

, ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно