Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Набув чинності закон, який змінює процедуру оформлення прав власності на землю

3025.jpg
 

Є надія, що отримати земельні ділянки стане трохи легше.

Законодавець спростив узгодження проекту землеустрою в компетентних органах. Поки – на папері. Набув чинності закон №180-VIII «Про внесення змін до статті 186-1 Земельного кодексу України».Він встановлює обов’язок для чиновників визначати повний список недоліків у проекті землеустрою, а також встановлювати розумні терміни на їх усунення.

– Питання розробки та затвердження проекту землеустрою для громадян дуже актуальні, – коментує Євген Власов, юрист ЮК «Альянс Ратушняк і Партнери».- Оскільки більшість стикається з розробкою проекту землеустрою в рамках процесу безкоштовного отримання ділянок.

Виходячи з чинної редакції ст.186-1 Земельного кодексу України, в обов’язковому порядку проект погоджують з територіальним (місцевим) управлінням Державного агентства земельних ресурсів, а також місцевими структурними підрозділами виконкому в сфері містобудування та архітектури.

– Очевидно, чиновники всілякими способами намагаються затягнути цей процес? Не даси хабар – не маєш узгодження. Чи допоможуть у вирішенні таких земельних питань прийняті зміни?

– Зміни в законодавстві дійсно покликані усунути зловживання чиновників, коли мова йде про відмову в погодженні проекту землеустрою, а також про постійне затягування процедури затвердження проекту.Бо на практиці схема така: чиновники постійно вишукують нові «помилки», і тому проект остаточно може не бути затверджений роками.

Закон передбачає, що у висновку з відмовою у погодженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки слід вписати повний список недоліків. Крім того, в ньому ж вказують розумні терміни, необхідні для їх усунення.

Уповноважені органи мають право повторно відмовити погодити проект землеустрою лише в тому випадку, якщо заявник не усунув недоліки, окреслені в попередньому ув’язненні.При цьому не можна відмовити з яким-небудь іншим, новим причин або вказувати нові недоліки. Тобто, повторюю, законодавчі зміни встановлюють обов’язок для чиновників визначати повний перелік недоліків і встановлювати розумний строк для їх усунення.

– А що означає «розумний строк»?

– Якраз це і невідомо, на що і звертало увагу Головне науково-експертне управління при прийнятті закону. На жаль, чиновники поняття розумності завжди інтерпретують на свою користь.За такою логікою, розумний строк може з позиції чиновника вимірюватися і місяцями. Шкода, що законодавець не визначив максимальних меж розумності такого терміну.

Крім того, стимулювати чиновника до належного виконання своїх обов’язків може тільки наявність кримінальної або адміністративної відповідальності, а також ефективного механізму залучення до неї.

З огляду на це, не слід сподіватися, що завдяки доповненню ст.186-1 Земельного кодексу новою частиною проекти землеустрою будуть стверджувати негайно, а надумані претензії чиновників щодо самого проекту землеустрою автоматично зникнуть самі по собі.

Джерело: realt.ua

Возможно, Вам также будет интересно