Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Накопичувальна пенсійна система повинна бути недержавною, а внески платити працівник, а не роботодавець – Рева

 

Міністр соціальної політики України Андрій Рева вважає, що накопичувальна загальнообов’язкова пенсійна система повинна бути недержавною, а внески в неї повинні платити працівники, а не роботодавці.
“У сьогоднішньому законі передбачено, що загальнообов’язкова державна пенсійна система повинна бути державною.Якщо залишається норма цього закону, то люди, які повинні платити внески, вони повинні потрапляти в цей державний накопичувальний фонд, хоча багато експертів і народних депутатів, і особисто я вважаю, що це повинні бути недержавні фонди “, – сказав А.Рева в ході круглого столу в Києві в четвер.

Він підкреслив, що накопичувальна система повинні бути обов’язковою, однак громадянин повинен сам обирати недержавний пенсійний фонд.

Міністр зазначив, що солідарна пенсійна система є питанням соціального забезпечення, а накопичувальна пенсійна система залежить від фінансових можливостей, оскільки акумульовані в ній кошти необхідно вигідно вкладати.”Якщо це будуть недержавні фонди, виникає питання, хто повинен платити. Сьогодні в солідарну систему платить роботодавець платить ЄСВ (єдиний соціальний внесок – ІФ).Якщо ми говоримо про накопичення, то я думаю – хоча тут можуть бути різні думки – що повинен платити сам працівник, зі свого заробітку, тому що це його кошти, які він повинен накопичити “, – сказав він.

А.Рева відзначив, що це його особиста думка, а остаточний варіант моделі накопичувальної пенсійної системи буде представлений у відповідному законопроекті.

Джерело: interfax.com.ua

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно