Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Нардепи пропонують створити електронний реєстр всієї документації на будівництво

 

Новий законопроект повинен запобігти виходу недобросовісних компаній на ринок нерухомості.
Нещодавно профільний комітет Верховної Ради з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства схвалив законопроект №7084, який передбачає запровадження процедури державної реєстрації майнових прав на об’єкти незавершеного будівництва та майбутніоб’єкти нерухомості. “Основною метою проекту закону є запобігання зловживань у сфері будівництва, подвійного продажу об’єктів будівництва та незаконної зміни технічних характеристик таких об’єктів”, – сказано в пояснювальній записці до законопроекту.

Одним з головних нововведень стало те, що в законопроекті передбачено створення електронного реєстру проектної документації на будівництво.Також пропонується запровадити державну реєстрацію майнових прав на об’єкти незавершеного будівництва та майбутні об’єкти нерухомості.

Таким чином, нардепи пропонують:

встановити порядок ідентифікації об’єктів будівництва та присвоєння адрес закінченим об’єктах будівництва;

створити електронний реєстр проектної документації на будівництво;

ввести механізмдержавної реєстрації права власності на об’єкти незавершеного будівництва та майбутні об’єкти нерухомості;

встановити основні вимоги до порядку укладання, виконання та розірвання договорів купівлі-продажу об’єкта незавершеного будівництва тамайбутніх об’єктів нерухомості;

встановити виключний перелік способів інвестування та фінансування будівництва об’єктів житлового будівництва з використанням недержавних коштів, залучених від фізичних та юридичних осіб.

зобов’язати замовника будівництва розміщувати на своєму веб-сайті дані про об’єкт житлового будівництва (замовника будівництва, характеристику об’єкта, затверджену проектну документацію, хід будівництва, електронний форум інвесторів);

зобов’язати замовникабудівництва в рекламі продажу житла вказувати адресу веб-сайту, де розміщені дані про житло;

заборонити рекламу продажу житла без розміщення на веб-сайті замовника будівництва інформації про об’єкт житлового будівництва.

встановити, що договір, за яким купується об’єкт незавершеного будівництва, недійсний в тому випадку, якщо право власності на такий об’єкт не зареєстровано в порядку, встановленому законом.

Джерело: segodnya.ua

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно