Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Наскільки подорожчали до літа бюджетні “одинички” і чи реально купити квартиру зі знижкою або в розстрочку

312.jpg
 

Ціни на вторинне і первинне житло рухаються в різні сторони.
Якщо на вторинці правлять бал покупці, і продавці змушені під їх тиском знижувати цінники, то первинка – цілком і повністю в руках забудовників, які самі встановлюють ціни.Ось і виходить, що поки вартість квартир на вторинці падає (на 2-13% за травень-червень у найбільших містах України), первинне житло дорожчає, хоча багато будівництв завмирають.

«По всій Україні близько трьох тисяч недобудов.Рухатися по плану вдається тільки великим забудовникам, які змогли залучити відносно недороге фінансування або володіють запасом власних грошових коштів », – прокоментував« Грошам »заступник генерального директора зі стратегії та маркетингукомпанії «ТММ» Олексій Говорун.

Поганий курс.

У квітні ціни в новобудовах Києва злетіли на 11% в порівнянні з березнем, а в травні – ще на 0,1% (до травня 2013 року – на 15%). У червні зростання теж є, але підсумки можна буде підвести трохи пізніше, хоча вже ясно: він буде не вище травневого.Втім, це добре видно по тих об’єктах, про які «Гроші» писали ще в квітні. Особливо по однокімнатних квартирах економ-класу, на які девелопери змінюють ціни в першу чергу.Трохи більше ніж за два місяці вартість квадратного метра в ЖК «Оберіг» зросла на 16%, в комплексі «Вишнева оселя» – на цілих 35%.

Квартири в інших мільйонниках теж дорожчають. Хоча рівень цін там, звичайно ж, все одно нижче столичного.Квартири в одеських ЖК «Нова Європа» та «Новий квартал» за два з половиною місяці зросли в ціні на 30% і 55% відповідно. А в комплексі «Роганський», який знаходиться в Харкові, подорожчали на 35%.

Збільшення вартості житла забудовники очікувано пояснюють падінням курсу гривні по відношенню до долара. «Багато будматеріали імпортуються, а ціни на них зафіксовані в доларах або євро.У той же час такі матеріали в більшій мірі використовуються забудовниками при зведенні дорожчого житла », – каже головний редактор аналітичного порталу« Столична нерухомість »Захар Федорак.Тому настільки різке підвищення цін саме для економ-сегмента навряд чи можна назвати обгрунтованим. І виглядає це як спроба забудовників нагріти руки на сплеску валютного курсу.До того ж багато погрожують з наступного місяця (наприклад, ЖК «Флагман» і «Перлина Троєщини») підняти ціни ще на 4-5%.

Купуємо поступово.

Але девелопери намагаються хоч якось компенсувати подорожчання. Деякі забудовники обіцяють зробити знижку на рівні 5-10%.Правда, за умови, що покупець внесе не менше 40-50% від початку. А краще – повну вартість житла. Ось у такому разі дисконт може досягати і 10-15%.

Також зустрічаються пропозиції для покупців квартир отримати знижку на ремонт від забудовника на 20-30%.Іноді можна зустріти оголошення про фіксований курс (хоча не зовсім зрозуміло, до чого він прив’язаний, так як ціни все одно вказані у гривні). Наприклад, на рівні 9,5 або 10 гривень. Але тільки для квартир, які знаходяться на етапі будівництва.До того ж «курсостабілізатор» працює тільки до липня.

Також доступна розстрочка. Щоб отримати її, доведеться внести не менше 50-60% вартості квартири.При цьому можна розраховувати на два-три роки «розтягнутих» платежів, в деяких випадках – і до п’яти років (наприклад в ЖК «Паркове мiстечко») і навіть до десяти років (у ЖК «Комфорт Таун»). А ось на іпотечний кредит можна не сподіватися.У забудовників навіть на їх сайтах банки зникли з числа партнерів.

Джерело: ibud.ua

Возможно, Вам также будет интересно