Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Навіщо девелопери добудовують чужі недобудови

DSC_6015
 

За даними головного управління статистики в Києві, за підсумками 2015 року в столиці налічувалося 645 недобудованих будівель. Це вдвічі більше, ніж десять років тому. На тлі цієї тенденції вимальовується інша: столичні забудовники все частіше беруться добудовувати чужі об’єкти. В чому ж економічна вигода такого заняття і як робити це правильно?

Лідером за кількістю добудованих чужих ЖК стала корпорація “Укрбуд”, в портфелі якої значиться відразу чотири таких об’єкти: ЖК “Артеміда”, “Герцен Парк”, “Лісовий” та “Парк-хол Горький”. Для кожного об’єкта компанія шукала індивідуальний підхід, але керувалася загальною стратегією.

Основні проблеми, з якими стикається девелопер, який добудовує чужий ЖК – необхідність перепланувати проект для підвищення привабливості об’єкта та робота з приватними інвесторами, які купили квартири у первинного забудовника.

“Це завжди індивідуальний підхід. Часто доводиться переконувати інвесторів “переселитися” на інший поверх або взагалі надавати їм якусь альтернативу”, – розповідає директор департаменту продажів корпорації “Укрбуд” Оксана Голобородько.

Щоб зрозуміти, чи є сенс добудовувати чужий будинок, потрібно виявити рівень потреби саме цього виду нерухомості саме в цій локації в поточний момент і в перспективі. Для початку необхідно проаналізувати ринок і вивчити конкурентів, визначити ринкову ціну житлових і нежитлових площ в будинку. Потім оцінити рівень готовності об’єкта і кількість проданих у ньому площ, щоб зрозуміти їх взаємовідношення і визначити, який обсяг інвестицій сюди можливо залучити. Далі потрібно зважити ризики і прорахувати ймовірний прибуток і в підсумку вирішити, чи може проект бути рентабельним і наскільки.

Крім цього, потрібно провести будівельну і юридичну експертизу об’єкту. По-перше, вивчається технічний стан об’єкта, визначається рівень якості виконаних будівельних робіт, проводиться аналіз і складається план робіт, необхідних для закінчення будівництва. По-друге, аналізуються наявні у будинку документи на будівництво, їх відповідність чинній законодавчій базі і термін їх дії.

Не менш важливий момент – вибір варіанта інвестування. Можна або придбати частку майнових прав, або укласти договір купівлі-продажу об’єкта незавершеного будівництва. У кожному конкретному випадку девелопер вивчає багато нюансів, перш ніж вибрати один із способів.

Хоча, зізнається Оксана Голобородько, навіть із дотриманням усіх цих умов неможливо просто взяти і добудувати будинок. Кожен проект потребує реконцепції і ребрендінгу, змінюється логотип, створюється новий сайт, друкується нова поліграфічна продукція, проводяться нові маркетингова і рекламна кампанії.

Але якщо об’єкт проаналізовано грамотно і зроблено правильні висновки, забудовник, місто, громадськість і інвестори отримують більше, ніж просто добудований будинок. Незважаючи на те, що перш за все забудовник розраховує на позитивний економічний ефект від реалізації таких проектів, паралельно він виконує і соціальну функцію.

По-перше, зазвичай кожен недобуд володіє нехорошою репутацією в суспільстві, особливо серед тих, хто проживає по сусідству з будмайданчиком. Завданням забудовника в цьому випадку, каже Оксана Голобородько, стає подолання цього негативу і накопичених роками упереджень. По-друге, знімається соціальна напруга, що виникла у приватних інвесторів, які колись вклали в будівництво свої гроші, але так і не отримали свої квартири. Тому, підкреслює Оксана Голобородько, “Укрбуд” має намір і далі шукати на ринку чужі недобудови, які компанія може успішно завершити з користю для себе і для киян.

Джерело: abcnews.com.ua

, , , , , , ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно