Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Навіщо Києву міста-супутники і як їх будувати

c1e87b8c
 

За останні 10 років темп і стиль життя в містах докорінно змінився. Змінилися цінності і пріоритети жителів, соціальний склад, потреби і можливості.

Але існуюча інфраструктура міста не може змінюватися ні так швидко, як того вимагає розвиток соціуму, ні, тим більше, так ефективно. Відповідно, виникають і посилюються проблеми з транспортною, соціальною інфраструктурою, зростає напруга в суспільстві.

Тому, на сьогоднішній день, найоптимальнішим рішенням є створення міст-супутників біля великих адміністративних і економічний центрів. Це рішення дешевше і перспективніше, ніж перебудовувати існуюче місто, блокуючи при цьому його життєдіяльність. Створення міст-супутників було однією з ключових тем обговорення на виставці MIPIM 2016.

Чи потрібні міста-супутники Києва?

Місто-супутник – це населений пункт, який розвивається поблизу більшого міста і тяжіє до нього по ряду міських функцій, а з іншого боку – додає і поглиблює виконання інших функцій, які у великому місті реалізовані недостатньо. За рахунок своєї збалансованої інфраструктури і створення нових робочих місць, місто-супутник здатний створювати додаткову вартість, формувати різні соціальні групи населення та об’єднувати їх в єдину міську громаду.

Статус міста присвоюється населеному пункту, в якому проживає понад 10 тис. осіб, рішенням Верховної Ради України. Вдалим прикладом міста-супутника в Україні є Славутич, створений в 1986 році на території 750 га, в якому проживає 25 тис. жителів. Місто було побудоване за два роки. Його проектувальники досі живі, а проектна документація збереглася.

Є цілий ряд передумов для створення такого міста в Київській області. По-перше, це необхідність розселення біженців і переселенців з окупованих територій. По-друге, бурхливий розвиток ринку IT та необхідність створення інноваційної демократичною середовища для роботи і життя IT фахівців з урахуванням їх lifestyle. Була спроба створення такого середовища в проекті BionicHill, що було тепло зустрінута всіма учасниками IT ринку. Але, на жаль, цей задум не був реалізований. По-третє, існує потреба створення сприятливого клімату для інвесторів – в рамках нового міста можна передбачити і забезпечити всім необхідним ряд територій для створення індустріального парку, а також створити оптимальні умови з видачею містобудівної документації та технічних умов для підключення до інженерних мереж для всіх девелоперів, які працюють сьогодні на ринках житлової, офісної та торговельної нерухомості.

Крім того, з’явиться можливість зібрати в одному місці всіх забудовників, які сьогодні працюють в Київській області, зводячи висотки в полях, вздовж вузьких трас, без інфраструктури і транспортних і інженерних рішень. А завдяки програмі децентралізації та збільшення ролі місцевих громад в управлінні територіями, в місті-супутнику можна створити сприятливе середовище для впровадження всіх інновацій, від масового використання електротранспорту до технологій експериментального будівництва енергоефективних будівель, згідно з останніми світовими напрацюваннями.

В основу проекту можуть лягти принципи «green development», які передбачають створення сприятливих умов для життя, дозвілля і роботи людей при мінімальному впливі на природу. Єдиний, екологічно чистий простір, м’який хвилястий рельєф, великі парки і відкриті простори, вулична мережа, доповнена парками і зеленими смугами, дозволить створити комфортне місце для життя і відпочинку жителів міста-супутника. Прикладом може бути простір парку LAVIllette в Парижі.

Також варто відзначити, що за рахунок розвитку нині порожніх територій в місто, весь цей регіон отримає нові робочі місця, податки, споживачів місцевої сільськогосподарської продукції та продуктів харчування. Всі ці фактори будуть сприяти економічному зростанню і розвитку регіону.

Концепція міста-супутника

Прикладом території, за всіма параметрами відповідає вимогам майбутнього міста-супутника є ділянка землі розміром в 800 га, що прилягає до кордону Києва і на сьогоднішній день входить до складу села Княжичі, Броварськогорайону Київської області. Дана ділянка також межує з трасою, яка в майбутньому увійде до складу Київської Окружної дороги. Також слід зазначити наявність ж/д сполучення з Києвом (станція електрички в 1,2 км біля ділянки), близьке сусідство з містом Бровари та аеропортом Бориспіль. Безпосередньо біля ділянки знаходяться теплиці агрогосподарства «Камелія», а також три логістичних комплекси. Цим була продиктована наша концепція міста-супутника.

Прикладом щільності заселення і комбінування функцій міста виступили такі міста Київської області як Вишгород (площа 870 га, населення 26,8 тис. чоловік) і Українка (площа 600 га, населення 15,7 тис. чоловік).

Територію майбутнього міста можна розбити на п’ять основних складових:

– комунальний сектор (дороги, інженерні комунікації і водойми, кладовище),

– промисловий сектор (еко-виробництво, технопарк, логістичні комплекси),

– центр інновацій (університет, наукові та офісні центри, конференц-холи),

– житловий сектор (висотне житло, малоповерхові індивідуальні проекти),

– сектор торгівлі та розваг (парк атракціонів і відпочинку, торгово-розважальний комплекс, готель).

Що говорять девелопери

Ми підготували Концептуальну ідею створення міста-супутника на ділянці 800 га біля Княжичів, між Броварською і Бориспільською трасою і презентували її провідним девелоперам Києва: «ТММ», «Ярославів Вал», «Смарт-холдинг», «Конкорд Капітал», «Українська торгова гільдія», «Інтергал буд», «Київміськбуд». На підставі діалогу з кожним із них, можна зробити кілька висновків. В цілому, ідея створення міста-супутника і досвід зарубіжних партнерів по таким проектам всім знаком. Крім того, це рішення за всіма параметрами є хорошою можливістю для Києва і Київської області вирішити цілий ряд поточних проблем: розвитку регіонів і створення сприятливого клімату для інноваційних проектів, проблему дерегуляції, проблему переселенців і біженців і т.д. Девелопери відзначили, що такий масштабний проект можна реалізувати тільки спільно, об’єднавши зусилля. Але з іншого боку і сьогоднішні проблеми девелоперів можна вирішити, створивши в проекті сприятливе середовище для залучення інвесторів і забудовників, більш вигідну, ніж в середньому по Київській області.

Також для створення такого проекту необхідно приватно-державне партнерство, яке забезпечить гарантії як інвесторам так і природним монополіям (обленерго), які також повинні виступити партнерами за цим проектом в розрізі перспективного планування інженерних потужностей. Даний проект може поліпшити інвестиційний клімат регіону, створити робочі місця, інфраструктуру там, де вже 10 років нічого немає, крім степу.

Що говорять в Київраді

Наша робоча група звернулася за коментарями до депутатів Київради. Зокрема, депутат Павло Тесленко розповів, що для ефективного розвитку проекту такого масштабу, йому необхідно присвоїти статус стратегічного та внести в перелік інвестпроектів, затверджених урядом.

«Було б правильно укласти угоду між девелопером проекту і адміністрацією міста про реалізацію стратегічного інвестпроекту зі створення міста-супутника», – уточнив він.

Крім того, за словами депутата, у всіх районах столиці потрібно провести громадські слухання за проектом міста-супутника і внести відповідні зміни до Генерального плану міста. Після того, як це буде зроблено, необхідно створити робочу групу при Комітеті з питань промислової політики та інновацій по залученню промислових підприємств і виробництв на територію майбутнього міста-супутника. Пізніше потрібно підписати угоду між девелопером проекту, урядом і академією наук про створення на території міста-супутника «Простору науки і технологій». Якщо всі ці кроки будуть виконані, то на міжнародних економічних форумах девелопер проекту може підписати Меморандуми про науково-технічне співробітництво в рамках концепції «Розумний місто» з провідними міжнародними компаніями.

Учасникам ринку потрібно об’єднатися

Навколо Києва є цілий ряд земельних ділянок, параметри яких підходять для створення міста-супутника Києва. У міжнародній практиці девелопменту вже є досвід покрокового розвитку подібних проектів. Для всіх задіяних сторін і учасників ринку нерухомості було б набагато ефективніше домовитися і спільно створити проект міста-супутника Києва, ніж кожному індивідуально вирішувати свої проблеми з пошуком відповідних ділянок, зміною призначення землі, прокладанням інженерних комунікацій, реконструкцією під’їзних доріг, забезпеченням жителів транспортною інфраструктурою і соціальними установами.

Джерело: abcnews.com.ua

, , , , ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно