Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Найбагатші рітейлери і девелопери України за версією журналу «Фокус»

 

Хто з власників компаній роздрібної торгівлі і ТРЦ володіє найбільшим станом, хто зумів його за рік збільшити, а хто – втратив гроші.
Журнал Фокус представив свій щорічний список ста найбагатших українців.Самі журналісти вказують, що в ряді випадків при оцінці станів бізнесменів могла бути допущена висока похибка, і додають, що наведена оцінка носить суб’єктивний і орієнтовний характер.Іншими словами – сприймати цей список як істину в останній інстанції не варто: насправді капітали найбагатших українців можуть в рази відрізнятися від зазначених в рейтингу.Як вказується в коментарях до списку, він включає не тільки громадян України, а й експатів, які заробили в нашій країні основний стан.

Аналіз складеного Фокусом списку ста найбагатших українців, проведений RAU, показує, що як мінімум чверть з мультимільйонерів так чи інакше пов’язані з рітейлом або девелопментом торгової нерухомості.Причому практично всі рітейлери за минулий рік тільки зміцнили свої позиції, а деякі – потрапили в рейтинг вперше або після довгої відсутності (позначені в графі «Зміна за рік» відміткою «н / у»).Багато власників компаній роздрібної торгівлі пов’язані з FMCG-сектору: власник Fozzy Group Володимир Костельман, співвласники АТБ Геннадій Буткевич, Віктор Карачун та Євген Єрмаков, власник Retail Group (Велика кишеня, Велмарт і інші мережі) Роман Лунін і так далі.

Однак присутні в рейтингу і власники мереж, що працюють в інших сегментах ринку.Наприклад, DIY представлений Олександром і Галиною Герега (Епіцентр і Нова лінія), техніка і електроніка – Віктором Поліщуком (Ельдорадо), Валерієм Маковецьким (Фокстрот) і Станіславом Ронісом (Comfy), fashion – Володимиром Цоєм і Сергієм Башлаковим (MTI), drogerie – Валерієм Кіптик іРусланом Шостаком (EVA). З сегмента e-commerce в список увійшов засновник Rozetka.ua Владислав Чечоткін.

Тобто в число ста найбагатших українців потрапили власники практично всіх ключових сфер роздрібного бізнесу, за винятком ювелірних магазинів і парфумерії.

Чимало в рейтингу Фокуса і підприємців, пов’язаних з девелопментом торгової нерухомості.Чи не для всіх з них це основний і профільний вид бізнесу, але ігнорувати, наприклад, Олександра Ярославського, якому належить одна з найбільших мереж ТРЦ України Караван, і який активно цікавиться покупкою ТРЦ Respublica – теж неправильно.Основні інтереси Василя Хмельницького – в девелопменті житлової нерухомості і будівництві інноваційних кластерів, але в той же час його компанії належать два нових ТРЦ Smart Plaza в Києві.Бізнес Томаша Фіала (Dragon Capital) – інвестиції в різні галузі, починаючи від ЗМІ і закінчуючи виробництвом продуктів харчування, – але за останні роки він придбав низку об’єктів комерційної нерухомості, включаючи ТЦ Піраміда в Києві і ТРЦ Victoria Gardens у Львові, також йомуналежить пакет акцій Arricano (ТРЦ Проспект і РайON в Києві, City Mall в Запоріжжі, Сонячна галерея в Кривому Розі).У концерн Алеф Вадима Єрмолаєва входять 19 різних напрямків бізнесу, але при цьому він залишається найбільшим забудовником торгової нерухомості в Дніпрі (ТРЦ МОСТ-Сіті, Кубомертр, Cascade Plaza).

Власне кажучи, чистих рантьє серед найбагатших девелоперів небагато: Вагіф Алієв (Мандарин Плаза та Lavina Mall), а також Гарік Корогодський і Олександр Меламуд (Dream Town).

Окремо можна відзначити, що вперше в рейтинг ста найбагатших українців увійшли співзасновники Нова пошта В’ячеслав Климов і Володимир Поперешнюк. Їхні статки Фокус оцінив у $ 121 млн у кожного, що дозволило їм зайняти 57 і 58 місце.

як вважали

При розрахунку «вартості» мультимільйонерів, журналісти видання враховували основні активи, що належать бізнесменам: компанії, банки, нерухомість. Також враховувалися гроші, виручені від продажу бізнесу.Оцінка нерухомість проводилася на основі даних про площі та вартості квадратного метра в належать бізнесменам комплексах. Особиста нерухомість не враховувалася.

Капіталізація публічних компаній оцінювалася, виходячи з ціни їх акцій за останній рік на фондових біржах.Непублічні – на основі взятих з відкритих джерел мультиплікаторів, помножених на страновой коефіцієнт, або ж порівняльним методом на основі референтних угод.Вартість активів, оформлених на родичів, включалася в оцінку бізнесу, якщо відомо, що вони не беруть активної участі в управлінні компаніями.

Оцінка проводилася за курсом 27 гривень за долар США.

Джерело: rau.ua

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно