Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

10 найменших країн світу

17910.jpg
 

Рейтинг 10 країн, площа яких найменша в світі.
1. Ватикан: 0,44 кв. км

Ватикан – найменша країна в світі. Це місто-держава розташований всередині Риму. Це резиденція вищого керівництва римсько-католицької церкви. Громадянами цієї держави є піддані Святого Престолу.Ватикан має некомерційну економіку. Основну частину коштів бюджету складають пожертви. Також, грошові надходження в казну йдуть з туристичної сфери: оплата відвідування музеїв, продаж сувенірної продукції тощоВатикан відіграє значиму роль у врегулюванні воєнних конфліктів, закликаючи до збереження миру.

2. Монако: 2,02 кв. км

Князівство Монако. Напевно, багато хто чув про цю державу завдяки місту Монте-Карло і його знаменитим казино.Знаходиться Монако поруч з Францією. Також ця країна відома через проведеного тут чемпіонату Формули-1 – “Гран-прі Монако”. Туризм є одним з головних джерел доходів держави, поряд з будівництвом і продажем нерухомості.

3. Науру: 21,3 кв.км

Республіка Науру знаходиться на кораловому острові в Тихому океані. У цій країні немає столиці, що робить її унікальною. Однією з основних проблем цієї країни є дефіцит прісної води. Флора і фауна дуже мізерна.Головним джерелом поповнення скарбниці довгий час був видобуток фосфоритів, але з 90-х років рівень видобутку почав знижуватися, а з ним і добробут населення. Туризм тут не розвинений на увазі сильної забрудненості країни.

4. Тувалу: 26 кв.км

Держава Тувалу розташоване на скупченні атолів і островів і знаходиться в Тихому Океані. Нерідко через острова проходять руйнівні циклони.Рослинний і тваринний світ цієї держави досить мізерний і представлений в основному завезеними на острови тваринами – свині, кішки, собаки, і рослинами.Економіку Тувалу, як і інших країн Океанії, в основному складають державний сектор, і в незначній мірі сільське господарство і рибальство.

5. Сан-Марино: 61 кв.км

Республіка Сан-Марино розташована в південній частині Європи і з усіх боків межує з Італією. Сан-Маріно не тільки одна з найменших країн світу, а й найстаріше Європейська держава, що утворилася ще в 3 столітті. Ця країна знаходиться в гірській місцевості.Основа економіки – виробництво, яке дає 34% ВВП, також, важливу роль відіграє сфера послуг і туризм.

6. Ліхтенштейн: 160 кв. км

Князівство Ліхтенштейн знаходиться в Західній Європі, межує зі Швейцарією і Австрією.Хоча ця держава посідає маленьку площу, воно дуже красиво: гірські пейзажі, а також в західній частині протікає найбільша річка Європи – Рейн. Ліхтенштейн – один з найбільших фінансових центрів світу з високорозвиненою сферою банківських послуг.У країні дуже високий рівень життя і добробуту. Ліхтенштейн – приклад того, що навіть одна з найменших країн в світі може займати вагоме місце в світовій політиці та економіці.

7. Маршаллові острови: 181 кв.км

Республіка Маршаллові Острови знаходиться в Тихому океані. Флора і фауна була значно змінена людиною, в тому числі, сильний вплив зробили ядерні випробування, проведені США в 1954 році.Тому на островах практично не зустрічаються характерні для цієї місцевості види рослин, натомість були висаджені інші. Головним сектором економіки є сфера послуг.Через нерозвинену інфраструктуру і високих цін на транспорт (переліт на острови), туризм перебуває на початковій стадії розвитку.

8. Сент-Кітс і Невіс: 261 кв. км

Сент-Кітс і Невіс – федерація, розташована на сході Карибського моря.За розмірами території та кількістю населення це держава є найменшою країною західної півкулі. Основна галузь, що дає більшу частину надходжень до скарбниці – туризм. Сільське господарство розвинене слабо, в основному вирощується цукрова тростина.

9. Мальдівські острови: 298 кв. км

Мальдівська Республіка розташована на архіпелазі, який складається більш ніж з 1100 острівців, в Індійському океані.Мальдіви є одним з кращих курортів в світі, тому, поряд з рибальством, основну частку економіки становить сфера обслуговування.Тут є всі умови для прекрасного відпочинку: природа з м’яким кліматом, велика кількість різних видів тварин, наявність красивих підводних печер, що простягаються уздовж всього архіпелагу.

10. Гренада: 344 кв.км

Гренада – острівна держава, яке знаходиться в Карибському морі. Вперше було відкрито Колумбом в 14 столітті. В сільськогосподарському секторі вирощуються банани, цитрусові, мускатний горіх, які згодом експортуються в інші країни.Гренада є офшорною зоною. Завдяки наданню офшорних фінансових послуг скарбниця країни щорічно поповнюється на $ 7,4 млн.

Джерело: abcnews.com.ua

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно