Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

НБУ прогнозує подальше падіння цін на житло в Києві

120019
 

Вартість житла і кількість угод купівлі-продажу в Києві залишаються низькими і можуть продовжити падіння в зв’язку з надлишком пропозиції, а також співвідношенням вартості оренди і покупки житла, йдеться в грудневому звіті про фінансову стабільність Національного банку Україна (НБУ).

Як зазначає НБУ, на початок листопада 2016 року у первинному і вторинному ринку житла столиці середні ціни в доларах знизилися на 9% в річному вимірі, а середня вартість оренди квадратного метра в жовтні – на 11% в річному вимірі.

“Співвідношення ціни житла і розміру орендної плати (price-to-rent ratio) залишається відносно стабільним: воно на 20-25% вище, ніж перед кризою, бо свідчить про те, що житло в Києві може ще кілька подешевшати”, – говориться в звіті.

За даними НБУ, в першому півріччі в Україні було видано 685 дозволів на будівництво будинків з двома квартирами і більше, що на 54% більше, ніж за аналогічний період 2015 року.

“Показник перевищив мінімальне значення і свідчить про можливе пожвавлення інвестицій в будівництво в майбутньому”, – вважають в центробанку.

У той же час в умовах обмеженого попиту забудовники в боротьбі за покупця змінюють структуру пропозиції, зазначає НБУ. Так, середня площа нових квартир зменшилася з 76,2 кв. м в 2013 році до 65,8 кв. м. за дев’ять місяців 2016 року.

“Це обумовлено як збільшенням частки однокімнатних (з 43% в 2013 році до 52% в січні-вересні 2016 року), так і в меншій мірі скороченням площі квартир незалежно від кількості кімнат у них. Тенденція стосується як Києва, так і регіонів”, – йдеться в звіті.

У той же час, відзначає регулятор, низькі ціни на житло в цілому по Україні, відсутність їх зниження в окремих містах, уповільнення падіння в Києві, а також зростання кількості угод купівлі-продажу житлової нерухомості і структурні зміни пропозиції, свідчать протому, що основна фаза спаду на ринку позаду.

Джерело: interfax.com.ua

, , , ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно