Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Недобудови потрібно виставляти на відкритий конкурс – експерт

1651.jpg
 

Нещодавно Кабмін прийняв рішення, згідно з яким об’єкти, побудовані із залученням державного фінансування, повинні передаватися в комунальну власність для добудови за рахунок бюджету.
Щоб знизити вартість добудови проблемних об’єктів, забудовники або власники яких збанкрутували, необхідно виставляти такі проекти на відкритий конкурс серед існуючих компаній. Таку думку висловив керівник відділу продажів ЖК “Park Stone” Дмитро Шостя.

Нещодавно Кабмін прийняв рішення, згідно з яким об’єкти, побудовані із залученням державного фінансування, повинні передаватися в комунальну власність для добудови за рахунок бюджету.

На думку експерта, у випадку з ініціативою уряду у наявності неефективне використання бюджетних коштів, а також підвищені ризики для інвесторів такого житла.

“Механізм повторює ризики Фонду гарантування вкладів фізосіб в банківському секторі: за понесені недбайливим менеджером збитки відповідальність несуть платники податків.Однак, на відміну від будівельного ринку, Фонд хоча б частково фінансується самими банками, які відраховують до нього відсоток від зібраних депозитів, пропорційний розміру портфеля.У випадку ж з проблемними будівництвами виходить, що одне тільки наявність держдопомоги вже дає право забудовнику збанкрутувати і перекласти вирішення проблеми з недобудовою на плечі місцевої влади “, – вважає експерт.

За словами Д.Шості, окремі недобросовісні забудовники можуть використовувати схему з передачею недобудов в комунальну власність в корисливих цілях.”Схематично процес може виглядати так: спочатку забудовник за хабар отримує держфінансування, потім виводить кошти як держави, так і частку покупців, банкрутить компанію і розчиняється.А міськрада шукає підрядника, який за бюджетні гроші добудує проект. І не виключено, що цим підрядником – тільки під іншою маскою – може виявитися той же “проблемний” забудовник.Саме тому паралельно з передачею недобудов в комунальну власність, необхідно провести ревізію виданих ДІУ кредитів, щоб з’ясувати, чому “партнер” держави виявився неплатоспроможним “, – підсумував експерт.

На його думку, навіть якщо проект частково фінансувався за рахунок ДІУ, недобудови повинні бути виставлені на відкритий конкурс з умовами мінімальних доплат з боку інвесторів, а також хоча б частковим поверненням кредитних грошей.

Джерело: ubr.ua

Возможно, Вам также будет интересно