Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Неплатники податків ризикують майном при здачі квартири в найм – юристи

3342.jpg
 

До 1 травня 2015 необхідно подати декларації про майновий стан і доходи, отримані в 2014 році, вказавши, зокрема, доходи від здачі нерухомості в оренду.

Відсоток людей, які показують такого типу доходи і платять з них податки – дуже малий.Юристи ЮК Prove Group вирішили розібратися, яким шляхом можна вирішити ситуацію, що склалася, і які заходи будуть сприяти прозорому оподаткуванню згаданого пасивного заробітку громадян.

Здача квартири в оренду регулюється статтями 319 і 320 Цивільного кодексу України, згідно з якими власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на свій розсуд, у тому числі для здійснення підприємницької діяльності.Досить часто громадяни України забувають, що згаданий джерело заробітку підлягає оподаткуванню. Стаття 170 Податкового кодексу визначає особливості нарахування та оподаткування доходів від надання нерухомості в оренду (суборенду), житловий найм.

А саме, орендодавцю, який здає квартиру фізичним особам і не є підприємцем, після кожного кварталу протягом 40 днів необхідно нарахувати податок і сплатити. Якщо в місяць дохід менше 12.180 грн., То сплачувати необхідно 15%, все що понад – 20% від суми доходу.

Сама основна загроза для орендодавця полягає в тому, що факт «неофіційною» здачі їм житла в оренду буде доведений.Тоді йому доведеться заплатити штраф від 17 до 34 тисяч гривень, відповідно до статті 212 Кримінального кодексу України.

«Актуальним в розрізі цієї теми є питання про переселенців із зони АТО.Їм для отримання довідки тимчасово-переміщеного особи, необхідно вказувати адресу, за якою вони проживають, і отримувати позначку в міграційній службі.В принципі, якщо відповідні органи передадуть таку інформацію в податкову, то у фіскалів можуть виникнути припущення, що переселенці проживають саме на підставі оренди. І тоді виникнуть питання до господарів таких квартир.Довести, що квартира здається і за якою саме ціною не так вже й просто, але додаткові проблеми орендодавцям це все ж може створити.

Але якщо ми говоримо про впровадження європейських стандартів, то офіційна оренда – це нормальна практика всіх цивілізованих країн.Не будемо забувати і про те, що загальним недоліком тіньового ринку житлової нерухомості є недоотримання коштів місцевими бюджетами », – розповідає керуючий партнер ЮК Prove Group Владислав Кочкаров.

За приблизними оцінками експертів ринку нерухомості, близько 90% житла, яке здається в оренду – в тіні. Зокрема, бюджет Києва недоотримує податків на сотні мільйонів гривень щороку.

Проблема тіньового ринку оренди житлової нерухомості вирішувана.По-перше, потрібно створити відкритий реєстр житла, яке пропонується в оренду. По-друге, потрібно знизити ставку оподаткування для доходу від надання житла в оренду.

«Сьогодні ми спостерігаємо, як влада намагається максимально« вичавити »з людей фінанси.Навіть, здавалося б, благородна процедура надання субсидії таїть у собі необхідність вказати в декларації доходи осіб від здачі майна в оренду.Як тільки людина спробує претендувати на знижку по комуналці, фіскальні органи відразу ж стягнуть податок на доходи від діяльності орендодавця.Потрібно змінювати підходи до вирішення проблеми, де пріоритетним стане не наповнення бюджету за рахунок простих громадян і встановлення значного відсотка податку, а захист прав та інтересів тих, хто здає і орендує житло », – додав на завершення В. Кочкаров.

Джерело: socportal.info

Возможно, Вам также будет интересно