Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Нерухомість – надійний інструмент зберігання девальвованої гривні

2012.jpg
 

Зараз в Україні склалася непроста ситуація як в економіці країни, так і в геополітичній ситуації, що позначається на вартості національної валюти, яка останнім часом сильно девальвувала відносно долара США і євро.

Інвестори намагаються зберегти свої гривневі заощадження, і як один з надійних інструментів інвестування розглядається ринок житлової нерухомості Києва.

Згідно з даними українських експертів, середня ціна квартир, що виставляються на продаж в Києві і оцінюваних у національній валюті, з січня нинішнього року збільшилася на 30%.Житлові квадрати в класі «економ» піднялися в ціні на 23%, а от вартість елітних квартир виросла практично на 70%. Крім того, аналітики висловлюють думку, що житло в столиці буде дорожчати і надалі.

Цінова динаміка в нинішньому році в Києві виглядає приблизно так: квадратний метр житлової площі класу «економ» в січні оцінювався в 10 тис. Гривень, у травні цей показник досяг 11 тис. Гривень, у вересні – близько 13 тис. Гривень.Ціна квадратів в комфорт-сегменті станом на січень становила майже 11 тис. Гривень, у травні – 13 тис. Гривень, у вересні – 14 тис. Гривень, а в листопаді – вже 15 тис. Гривень. У бізнес-класі ціна за 1 кв. м в січні стартувала з 15 тис. гривень, у травні вона становила 16 тис.гривень, у листопаді – 20 тис. гривень. Квадрат елітного житла в січні коштував близько 21 тис. Гривень, у травні вартість становила майже 25 тис. Гривень, у липні – 27 тис. Гривень, у вересні – 30 тис. Гривень, а в листопаді – близько 35 тис. Гривень.

На думку експертів, незважаючи на те, що протягом усього року і спостерігалося зростання вартості житла всіх класів, на даний момент забудовники поки що утримуються від подальшого підвищення цін слідом за курсом долара.До кінця поточного року ще будуть підключатися різні передноворічні акції. Але підсумки першого кварталу наступного року швидше за все продемонструють новий виток цін в національній валюті на житлову нерухомість.Прогнозується, що підвищуючись за курсом долара, середній показник зростання цін по ринку нерухомості складе 10-15%. Цьому сприятимуть і висока інфляція, і дорожчають позики, і збільшення собівартості будівельних матеріалів.

Слід підкреслити, що підвищення курсу долара на 30-40% помітно відбивається і на показнику собівартості будівництва. Наприклад, якщо 1 долар піднімається на 5 гривень, то, собівартість буде збільшена на 2 гривні, т. Е. Трохи менш ніж на 50%.

На сьогоднішній день в Києві на продаж виставлено 180 житлових комплексів, дві третини з усього обсягу складають бюджетне житло.

Джерело: accbud.ua

Возможно, Вам также будет интересно