Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Нерухомість в Україні дорожчає через валютних коливань, – експерт

1087.jpg
 

У той час, коли ринку оренди в Україні експерти прогнозують стабілізацію до кінця року, сектор продажів нерухомості на сьогодні більш мінливий.
Про це в коментарі Корреспондент.net повідомила керівник відділу продажів компанії Експерт Нерухомість Марина масел, передає РБК.

Покупці, у яких “на руках” долари, знаходяться в більш виграшній позиції.

“Ціни на продавану нерухомість в чому залежать від коливань курсів валют: чим вище долар – тим менша ціна в доларах. І разом з тим, коректування вартості нерухомості не відбувається синхронно із змінами котирувань.Іншими словами, гривня знецінюється швидше нерухомості, і тому зазівалися продавці в підсумку отримують в доларовому еквіваленті менше очікуваного, а покупці, які планували розрахуватися національною валютою, повинні будуть надати більше гривні, ніжпланували раніше “, – розповіла фахівець.

Експерт відзначає, що оскільки вартість нерухомості в гривневому еквіваленті поступово збільшується (внаслідок знецінення гривні), зберігати свої заощадження у гривні недоцільно, пише SV Development.

“Людей, відверто кажучи, лякають хиткі і тільки погіршуються позиції гривні. Внаслідок цього, переважна більшість продавців все ж оцінюють свою нерухомість саме в доларах США, і в цій же валюті прагнуть провести розрахунок по продаваної нерухомості.Тому покупці, у яких “на руках” долари, знаходяться в набагато більш виграшній позиції “.

Незважаючи на всі ризики, експерт відзначає, що покупка нерухомості в Україні (зокрема, в Києві) сьогодні – це довгострокове вкладення, яке може принести додатковий дохід до 10% на рік від здачі нерухомості в оренду.

“Столичний ринок нерухомості завжди був і залишається найбільш динамічним з точки зору попиту, рівня цін та активності учасників ринку. Найімовірніше, ця тенденція збережеться і в майбутньому.З усіх типів нерухомості найбільшим попитом користуються квартири, причому це властиво не тільки для середнього класу, а й для інших цінових сегментів “, – повідомляє фахівець.Вона також відзначає, що нещодавні зміни в законодавстві, що дозволяють дачний або садовий будинок перевести в житловий, можуть збільшити попит саме на такі будинки, які “внаслідок своєї колишньої” неповноцінності “завжди коштували дешевше”.

Також Марина масел зазначила, що в Україні завжди знаходитимуться покупці, готові для майбутньої вигоди ризикнути навіть покупкою, наприклад, нерухомості в зоні бойових дій.

“Зі слів наших колег зі східних регіонів, ціни там дуже різняться і часом доходять до дуже низького рівня: наприклад, продавець, поспішно їде не тільки з Донецької області, а й з України взагалі, продав 3-кімнатну квартиру з ремонтом в новому будинку в центріДонецька за 15000 у. е. “.

Але в таких випадках, підкреслює експерт, присутня досить висока частка ризику втрати своїх вкладень.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що до кінця року ситуація на ринку оренди залишиться стабільною, але дешевшати оренда квартир в Києві не буде.

Джерело: ubr.ua

Возможно, Вам также будет интересно