Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Нестабільність у фінансовому секторі змушує населення вкладати гроші в нерухомість?

594.jpg
 

Про ситуацію на ринку нерухомості «Коментарям» розповіла професійний ріелтор, голова одного з київських Клубів Системи партнерських продажів, член Професійного спільноти ріелторів Маргарита Погосбекова.
Чи спостерігається цього літа сезонний спад попиту на вторинному ринку нерухомості?

Одна з основних особливостей цього літа – відсутність традиційного затишшя, пов’язаного з відпустками.Справа в тому, що революційна зима цього року, стрімке зростання курсу долара навесні і очікування президентських виборів наприкінці травня, – все це стримувало купівельний попит.Але потреба в житлі в Києві була, є і буде: з’являються нові сім’ї, народжуються діти, люди потребують зміни житлових умов.Крім того, столиця і раніше цікава для жителів інших регіонів, яких приваблює набагато більш активний, ніж на периферії, ринок праці.

І ось цей відкладений попит почав проявляти себе, як тільки стабілізувався курс валюти і притихли політичні баталії.

Як все це відбилося на цінах на нерухомість?

Із зростанням курсу долара все очікували падіння цін на квартири. Звичайно, ціни порівняно з восени 2013 року знизилися. Але якщо гривня просіла на 25-30%, то ціни в у. е. впали на 10-15%.На вторинному ринку нерухомості всі ціни прив’язані до долара, і господарі готові робити знижку лише під впливом якихось особистих обставин, які змушує продавати нерухомість саме зараз.Продавці впевнені, що нерухомість не повинна і не може знецінюватися в такому ж темпі, як і національна валюта в період нестабільної політичної обстановки.Деякі покупці, у свою чергу, знаходяться в стані паніки через знецінення їх гривневих заощаджень. Переговори продавців і покупців стають все більш складними і багатовекторними, і все рідше відбуваються угоди без участі ріелторів.

Чи вплинули на київський ринок нерухомості масовий переїзд людей через події на сході України?

Звичайно, з’явилися покупці і орендарі житла з регіонів, де йдуть бойові дії.Але їх частка не так велика, щоб значно впливати на ціни або рівень попиту. Все-таки більшість людей їдуть не в Київ, в а ті регіони, де у них є родичі та друзі, які можуть їх прийняти.Купують квартири в Києві саме ті, хто все одно рано чи пізно збирався переїжджати, просто ситуація їх поквапила. А таких людей не може бути дуже багато.

Що очікує ринок нерухомості восени?

Будувати прогнози зараз – справа невдячна.Якби тут працювали тільки ринкові закони, то можна було б припускати певний розвиток. Але на вартість житла впливає і політична ситуація, і робота органів влади, і міжнародний авторитет Києва, і стан ринку праці в регіонах і в центрі.Якщо тверезо подивитися на все це в комплексі, на жаль, нічого доброго не очікується. Так що звичайного осіннього підвищення цін цього року, швидше за все, не буде.

Це означає, що покупці можуть не поспішати, а спокійно вибирати кращий варіант?

Я прихильник того, що якщо квартира потрібна і вистачає грошей, потрібно не вичікувати, а робити покупку.Справа в тому, що на продаж виставляються тільки ті об’єкти, де господарі не мають іншого способу вирішити якусь свою проблему, окрім як шляхом продажу найціннішого свого активу.Таких людей стає все менше, всі, у кого є можливість почекати, відкладають продаж до кращих часів.А продаж об’єкта мотивованого продавця за участю професійного ріелтора відбувається протягом декількох тижнів, хороші об’єкти за правильну ціну на ринку не затримуються.Тому в очікуванні «журавля в небі» можна упустити реально хороший варіант, про який потім будеш шкодувати.

А що відбувається на первинному ринку?

Забудовники зараз у непростому становищі.Вони приваблюють покупців цінами, зафіксованими у гривні на рівні минулого року.З одного боку, це дуже вигідні покупки, а з іншого – велика небезпека для покупця, що будівництво в будь-який момент може зупинитися, і гроші виявляться замороженими на невизначений термін. Тому в кожному конкретному випадку потрібно окремо вивчати питання.

Як веде себе ринок продажу комерційної нерухомості?

Як і раніше користуються попитом невеликі приміщення, які можна здавати в оренду під магазини або офіси.Власникам виробничих потужностей, виставлених на продаж, допомогти складніше – попит на подібні об’єкти невеликий. А ті деякі покупці, які готові робити довгострокові інвестиції, пропонують суми в рази менші очікувань власників.

Що потрібно для того, щоб ситуація на ринку нерухомості стабілізувалася?

Якщо говорити про довгострокову перспективу, то, звичайно, в першу чергу мир в країні. А ще – економічна і політична стабільність.Потрібно, щоб люди були впевнені у своєму завтрашньому дні, мали роботу, постійний дохід. Потрібно, щоб банки давали кредити на умовах, при яких позичальники можуть продовжувати жити повноцінним життям.А тим, хто зараз волею долі виявився залучений у вирішення проблем з нерухомістю (щось продає або купує), бажаю бути готовим до компромісів, гнучким у цінових очікуваннях і уважним до порад професіоналів.

Джерело: ibud.ua

Возможно, Вам также будет интересно