Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Невеликі магазинчики і офіси подешевшали майже вдвічі

2367.jpg
 

За рік середні ціни продажів комерційної нерухомості (не в бізнес- і офіс-центрах) в обласних містах України знизилися на 37-45% у доларі.

За рік середні ціни продажів комерційної нерухомості (не в бізнес- і офіс-центрах) в обласних містах України знизилися на 37-45% у доларі. Про це сообщаетБізнес.Весті з посиланням на дані консалтингової компанії SV Development.Невеликі магазинчики, пральні та інші майданчики на перших поверхах будинків та офіси скуповують дуже мляво.

ОДЕСА.

Так, в Одесі середня ціна продажу офісних приміщень знизилася на 38% (на $ 676) – до $ 1103 / кв.м.А торгові площі втратили в ціні трохи менше – 37,87% ($ 713) – і середня ціна продажу досягла $ 1170 / кв.м. Найдешевшим з цієї точки зору залишився селище Котовського з середнім показником $ 819 / кв.м. за торгову і $ 891 / кв.м.за офісну нерухомість, найдорожчим – Приморський район, де квадрат коштував $ 1207 і $ 1325 відповідно.

Як розповів одеський ріелтор Юрій Внученко, торік ринок комерційної нерухомості в Одесі був млявим.”Поодинокі угоди були, причому продавалися найменші приміщення – від 30 до 70 метрів. Краще йшли, ті, господарі яких були готові знижувати ціни вдвічі”, – розповів він.

З орендою було простіше: більшість господарів, за словами Внученко, охоче йшли на переговори з наймачами, фіксуючи орендні ставки в гривні по договірному курсу (від 10 до 12 грн. За у.о.), але попереджали орендаря, що мають намір зберігати ставку в доларі.”Якщо вони бачили, що орендарю не під силу тягнути ставку, потихеньку підшукували більш” валютоустойчівих “, ті ж салони краси або аптеки.В результаті у нас в Одесі не було масового з’їзду орендарів і засилля табличок “терміновий продаж” або “здається в оренду” на вікнах “, – зазначив він.

ЛЬВІВ.

У Львові, за даними SV Development, за рік середня вартість продажу офісних приміщень знизилася на 44,66% ($ 812) – до $ 1006 / кв.м. А торгові площі втратили в ціні 39,07% ($ 692), і тепер квадрат коштує $ 1079.Найдорожча комерційна нерухомість в Галицькому районі (офісний квадрат – $ 1204 / кв.м., Торговий – $ 1 331 / кв.м). Найдешевше офісні приміщення продавалися на Сихові (середній показник $ 843 / кв.м.), А торгові – в Шевченківському районі ($ 918 / кв.м).

У той же час, за спостереженнями львівського ріелтора Богдана Дижак, ціни на комерційну нерухомість у центрі Львова за рік практично не просіли. “На популярний формат до ста метрів відсотків на десять знизилися.Але в цілому ціни на приміщення від 35 до 70 квадратів тримаються на рівні 2-8 тис. У.о. за квадрат. А в спальних районах ціни дійсно знизилися на 30-40% і зараз трохи більше тисячі доларів за квадрат “, – розповів він.

ХАРКІВ.

У Харкові приміщення за рік теж подешевшали на 39,55% (до $ 778 за один кв.м.) в офісному сегменті і на 38,63% – до $ 815 – в торговому. Найдешевші офіси купували у Фрунзенському районі (середня ціна $ 676 / кв.м), найдорожчі – у Київському ($ 920 / кв.м).Найбільш доступні за ціною торгові площі були в Орджонікідзевському районі (середній показник $ 715 / кв.м.), Найдорожчі – у Дзержинському ($ 927 / кв.м).

Причому харківські ріелтори відзначають, що минулого року продавали тільки ту комерційну нерухомість, власникам якої потрібно було терміново повертати кредити. “Нерухомість знецінилася вдвічі, а то і втричі, з 3500 за квадрат до 1,2 тисяч доларів.Який сенс її продавати, якщо вона приносить хоч якийсь стабільний дохід? “- Зазначила директор Харківського агентства нерухомості Світлана Якимова.

Угоди по торгової нерухомості йшли непогано, а ось офісами практично не цікавилися.Найбільш затребуваний формат – 80-120 квадратів – купували торговельні мережі. Але і міні-пропозиції, 50-60 квадратів, теж знаходили своїх покупців.

ДНІПРОПЕТРОВСЬК.

У Дніпропетровську офісні приміщення подешевшали на 39,05% ($ 517) – до $ 807 / кв.м, торгові – на 38,64% ($ 595) до $ 945 / кв.м.Найдешевші офіси в Індустріальному районі із середнім показником $ 655 / кв.м., Найдорожчі – у Жовтневому ($ 932 / кв.м). Найбільш доступні торгові площі – в Ленінському районі ($ 746 / кв.м), найдорожчі – у Бабушкінському ($ 1080 / кв.м).

Загалом у Дніпропетровську в 2014-му угод із продажу комерційної нерухомості практично не було, розповів гендиректор АН “Проспект” Юрій Алексєєнко.”Оскільки ціни продажів просіли практично вдвічі, тому більшість господарів знімали їх з продажу або переводили на оренду. Якщо справа не термінове – краще почекати”, – розповідає Алексеенко.Большім попитом в місті користуються готові приміщення формату 50-100 кв.м.”Перебудовувати, добудовувати, робити ремонт зараз ніхто не готовий. Адже навіть неможливо розрахувати, скільки коштів це вимагатиме”, – зазначає Юрій Алексєєнко.

Серед цікавляться клієнтів більшість – мережеві ріелтори (продукти, аптеки, косметика).Орендні ставки, як і в більшості міст, переведені в гривню і становлять від 100 до 140 грн за квадрат в приміщенні на вулиці з активним потоком пішоходів.

Джерело: business.vesti-ukr.com

Возможно, Вам также будет интересно