Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Нотаріусам віддадуть новострої

7191.jpg
 

У листопаді парламент може наділити нотаріусів правом реєструвати угоди на первинному ринку нерухомості. Відповідний законопроект №2982 вже успішно пройшов перше читання і обговорення в професійному середовищі.Підсумком стало близько 200 правок до документа, деякі з них вносять кардинальні зміни в існуючі правила реєстрації. «За моєю інформацією, все узгоджено, і планується виносити законопроект на комітет 4 листопада», – повідомив ABCnews замміністра юстиції Гія Гецадзе.

Нові ціни

Головним нововведенням, яке з’явиться в законопроекті №2982 стане формат адмінсбора за реєстрацію.Як розповів ABCnews виконавчий директор Конфедерації будівельників України (КСУ) Віталій Грусевич, згідно з пропонованими змінами вартість реєстрації залежатиме не від суб’єкта або об’єкта реєстрації, а тільки від швидкості, з якою фізособа чи компаніяпобажають провести процедуру.

«Такі чинники як розмір об’єкта, його вартість, цільове призначення або його власник, більше не будуть впливати на ціну реєстрації. Тепер буде тільки один показник – час.Чим швидше потрібно провести реєстрацію, тим дорожче вона буде коштувати », – говорить Грусевич, який брав участь у роботі над законопроектом у складі робочої групи.

Базова вартість реєстрації протягом п’яти робочих днів складе 140 грн, прискорена за добу – в 10 разів дорожче, за 2:00 – в 50 разів дорожче. Якщо законопроект приймуть цього року, такі розцінки почнуть діяти вже з 1 січня 2016 року.

Ширше коло

Уніфікована тарифна сітка повинна посприяти реалізації головної мети законопроекту – децентралізації, яку впроваджує законопроект у двох напрямках.

Як тільки майбутній закон набуде чинності, нотаріуси зможуть реєструвати угоди на первинному ринку нерухомості. ABCnews неодноразово писав про скарги забудовників на роботу Держреєстру.У законодавстві не передбачено оформлення документів для юридичних осіб, тому забудовники для кожної квартири готували повний пакет документів. Крім того, чиновники могли їм відмовити в реєстрації без пояснення причин.Залучення нотаріусів до процесу реєстрації дозволить нейтралізувати е ту проблему. Оскільки в країні працює більше 7 тис. Нотаріусів, таке розмаїття, як передбачається, призведе до конкуренції, і, отже, до зменшення корупції.

Правда, голова комітету аграрного та земельного права Асоціації адвокатів Віктор Кобилянський вважає, що краще б не передавати нотаріусам право на первинну реєстрацію об’єктів.На його думку, це право повинно залишитися за фахівцями, добре розуміються у нерухомості. У свою чергу, нотаріус Руслан Мазур запевняє, що нотаріусам і зараз під силу проводити будь-які угоди з реєстрації прав на нерухоме майно.Він пояснює, що його колеги цілком компетентні для виконання таких процедур.

Документ так само пропонує передати функції державного реєстратора від Мін’юсту та його регіональних підрозділів органам місцевого самоврядування.Мін’юст залишить за собою лише контролюючу функцію, а також проведення акредитації реєстраторів. Це, на думку авторів ідеї, теж знизить рівень корупції та навантаження на Мін’юст.

Віктор Кобилянський не впевнений, що саме ця ідея є дуже вдалою.На його думку, на місцевому рівні набагато простіше маніпулювати системою, ніж на рівні державного відомства. Але в цілому, каже юрист, ідеї в законопроекті актуальні і носять правильний посил.

Точний онлайн

Крім того, автори документа пропонують піти від практики друкованих свідоцтв про право власності.«Це документ взагалі ні про що», – говорить Віталій Грусевич, пояснюючи, що точну інформацію про поточний статус і про власника об’єкту нерухомості може дати тільки електронний реєстр.

Таке нововведення підтримують і практики.«Дійсно, свідоцтво може бути видане давно, і до моменту вчинення нової угоди воно може застаріти, статус об’єкта може бути зовсім іншим. Тоді як в електронному реєстрі інформація завжди актуальна », – говорить Віктор Кобилянський.Правда, він помічає, що ще з 6 жовтня доступ до електронного реєстру нерухомого майна став відкритим для всіх бажаючих, а в тестовому режимі він працював і до того.

Незабаром

Розглянути законопроект у другому читанні, за очікуваннями Віталія Грусевич, парламент зможе вже в листопаді. Причому з високою часткою ймовірності припускає, що документ можуть прийняти в цілому.З урахуванням того, що в першому читанні законопроект підтримали 269 депутатів, шанси на успіх дійсно високі.

«Розгляд буде на наступному пленарному засіданні», – повідомив голова комітету ВРУ з питань економічної політики Андрій Іванчук.Згідно з парламентським розкладом, наступне пленарне засідання буде з 3 по 6 листопада. На уточнююче питання, в цей чи період буде розглядатися законопроект №2982, Іванчук не відповів.

За інформацією Грусевич, законопроект дійсно буде розглянутий профільним комітетом 4 листопада, після чого потрапить до сесійної зали. «У листопаді буде три тижні пленарних засідань.Упевнений, що цього часу депутатам вистачить, щоб розглянути і прийняти законопроект №2982 », – уклав він.

Джерело: abcnews.com.ua

, , ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно