Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Нотаріуси з 1 січня зможуть здійснювати держреєстрацію нерухомості з повним обсягом повноважень

8484.jpg
 

Пояснила адвокат, старший юрист правової групи “Побережнюк і Партнери” Альона Проценко.

“З 1 січня 2016 року набере чинності нова редакція закону” Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень “, – сказала вона агентству” Інтерфакс-Україна “.

За словами юриста, відповідно до нової редакції закону про держреєстрацію речових прав, змінена організаційна система державної реєстрації прав.Тепер цю систему складатимуть Міністерство юстиції України та його територіальні органи, суб’єкти держреєстрації прав (виконавчі комітети сільських, селищних і міських рад, тощо) та державні реєстратори речових прав на нерухоме майно.

“До державним реєстраторам речових прав на нерухоме майно цей закон відносить, зокрема, нотаріусів. Таким чином, з 1 січня 2016 року нотаріуси будуть здійснювати функції державних реєстраторів прав”, – сказала вона.

А.Проценко уточнила, що раніше нотаріуси також ставилися до суб’єктів державної реєстрації прав (спеціальний суб’єкт), але мали обмежені повноваження в даній сфері.Так, нотаріуси могли здійснювати державну реєстрацію прав у разі вчинення нотаріальної дії з нерухомим майном, об’єктом незавершеного будівництва.

“Відповідно до нової редакції закону, нотаріуси наділяються повноваженнями державних реєстраторів прав на нерухоме майно та зможуть здійснювати державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень без здійсненнянотаріальної дії щодо такого майна. Таким чином, нотаріуси стануть одними з суб’єктів держреєстрації прав з повним обсягом повноважень відповідно до закону “, – сказала вона.

При цьому А.Проценко зазначила, що “нотаріуси будуть здійснювати державну реєстрацію права власності та інших речових прав незалежно від місцезнаходження нерухомого майна”.

У свою чергу, київський нотаріус Олександр Биченко позитивно оцінив це нововведення, яке, зокрема, дозволить підвищити якість послуг з реєстрації.

“В Україні близько восьми тисяч нотаріусів, вони доступні, комфортні і у багато разів юридично компетентніше реєстраторів, а також несуть матеріальну відповідальність за свої дії”, – сказав він агентству “Інтерфакс-Україна”.

Крім того, за словами нотаріуса, передача нотаріусам повного обсягу послуг з реєстрації знижує корупційні ризики, а також зближує правове поле України з правовим полем більшості європейських країн “де нотаріус реєструє практично всі в юридичномуполе країни “.

Джерело: interfax.com.ua

, ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно