Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Нотаріуси забезпечать практичне впровадження аграрних розписок

7032.jpg
 

Наказом від 29 вересня № 1839/5 (набрав чинності 13 жовтня) Мін’юст вніс зміни до Інструкції з організації примусового виконання рішень, доповнивши документ новим розділом про виконавчі написах на аграрних розписках.

У межах областей, де реалізуютсяпілотние проекти аграрних розписок, забезпечувати практичне впровадження інституту аграрних розписок будутнотаріуси, починаючи від посвідчення аграрної розписки і її реєстрації – і закінчуючи забезпеченням примусовоговиконання розписки державними виконавцями.

Змінами встановлено, що виконавчі написи, вчинені на аграрних розписках, подлежатнемедленному виконанню.

Протягом 7 днів з дня відкриття виконавчого провадження з виконання виконавчого напису нотаріуса, досконалої на аграрній розписці, держвиконавець забезпечує передачу кредитору з аграрної розписці предмета застави.

Виконання виконавчого напису нотаріуса, досконалої на аграрній розписці, в якій вказана сума коштів, яка підлягає стягненню, здійснюється в порядку, передбаченому ст. 54Закона «Про виконавче провадження».

Про проведення опису предмета застави аграрної розписки і накладення на нього арешту держвиконавець складає акт опису й арешту майна боржника.

Предмет застави аграрної розписки передається на зберігання стягувачу під розписку в акті опису та арешту майна.Копія акта опису й арешту майна видається боржнику і стягувачу.

Стягувач зобов’язаний прийняти на зберігання предмет застави аграрної розписки.У разі відмови стягувача прийняти на зберігання предмет застави аграрної розписки виконавчий документ підлягає поверненню стягувачеві.

Виконання виконавчого напису нотаріуса, досконалої на аграрній розписці, яка містить предмети, які підлягають витребуванню, здійснюється в порядку, передбаченому ст. 61 Закону «Про виконавче провадження».

Передача стягувачеві предметів, зазначених у виконавчому документі, здійснюється у встановлений держвиконавцем строк, який не може бути більше загального терміну передачі стягувачеві предмета застави аграрної розписки, визначеного ч. 2 ст.13 Закону «Про аграрні розписки», за участю стягувача та боржника.

У випадку, якщо у боржника відсутнє предмет застави товарної аграрної розписки, який він за виконавчим документом повинен передати стягувачу, а здійснені держвиконавцем заходи щодо розшуку такого предмета застави виявилися безрезультатними,виконавчий документ, на підставі якого відкрито виконавче провадження, повертається стягувачу.

У разі письмової відмови стягувача від одержання предметів, вилучених у боржника при виконанні виконавчого напису нотаріуса на підставі аграрної розписки, держвиконавець повертає зазначені предмети боржникові під розписку і виносить постанову прозакінчення виконавчого провадження. При цьому внесений стягувачем авансовий внесок поверненню не підлягає.

Джерело: jurliga.ligazakon.ua

,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно