Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Нова ставка податку на нерухомість: кому і скільки доведеться платити в 2017 році

16988.jpg
 

Директор юридичного департаменту компанії-забудовника “CBS Холдинг” Андрій Оксімчук розповів, скільки українцям доведеться платити за свою житлоплощу згідно з новими правилами оподаткування нерухомості.
З 1 січня 2017 року Україна вступили в силу ухвалені Верховною Радою зміни до Податкового кодексу, внесені Законом України “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованостібюджетних надходжень у 2017 році “(№1791-VIII) і Законом України” Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо поліпшення інвестиційного клімату в Україні “(№1797-VIII), які встановлюють нові правила оподаткування нерухомості.Особливо українців цікавить питання, скільки доведеться платити за свою житлоплощу.

Ставка податку на нерухомість

Одним з основних пунктів нового закону, який викликав суспільний інтерес, є обов’язок оплати “додаткових” квадратних метрів житлової площі.

Додатковою Хто і як сплачує податок для фізичних осіб на нерухомість в 2016 році? Вважається площа понад 60 квадратних метрів для квартири і більше 120 “квадратів” – для будинків. Наприклад, за квартиру площею 80 кв. м треба буде заплатити податок за “зайві” 20 кв. м.Якщо фізособі одночасно належить квартира і будинок (об’єкти нерухомості різного типу), то пільгова площа становить 180 кв. м. Наприклад, якщо у власності є житловий будинок площею 150 кв. м і квартира площею 80 кв. м, то оподатковуються 50 кв. м:

(150кв. М – 120 кв.м) + (80 кв. м – 20кв. м) = 50 кв. м

При цьому, якщо площа нерухомості розділена між кількома співвласниками, пільгова площа, на яку нараховується податок, покладено на кожного з власників. Тобто, якщо площа квартири перевищує пільгові 60 кв.м, наприклад, вона становить 80 кв. м, але їй володіють дві особи, тоді ця площа розподіляється між власниками в рівних частках:

80кв. м / 2 = 40 кв. м

Тобто, на кожного із співвласників припадають пільгові 40 “квадратів”, і податок в цьому випадку не нараховується.

Також, в цьому році ставка податку на нерухомість була знижена з 3% до 1,5% від мінімальної заробітної плати, яка зросла вдвічі до 3200 грн., Тому в 2017 році українцям все одно доведеться платити більше, адже ставка збільшилася пропорційно зростанню мінімальної заробітної плати. Розмір податку визначатимуть міські ради, а отримані кошти підуть до бюджету міста.

Якщо загальна площа квартири (або кількох квартир) – від 300 квадратних метрів, або площа будинку від 500 квадратних метрів, додатково доведеться заплатити “податок на розкіш” – ще по 25 тис. Грн за кожен із зазначених об’єктів.

Рахунки будуть приходити українцям до першого липня. В цьому році доведеться заплатити податок за минулий рік, а в 2018-м – за 2017-й. Тому і заробітна плата буде враховуватися станом на минулий рік. Тоді “мінімалка” в Україні становила 1378 гривень, зараз – 3200 грн.

Законом визначається тільки максимальний розмір податку, тому міська влада має право встановити ставку в межах від 0 до 1,5% від мінімальної заробітної плати. Наприклад, в Сумах міська рада прийняла ставку податку для квартир в розмірі 0,7%, а для будинків – 1,5%.При цьому пільги не поширюються на об’єкти, які використовуються для отримання доходів (оренда, лізинг, офіс).

Наприклад, якщо сім’я в Сумах живе в квартирі площею 100 кв. м, доведеться заплатити 9,6 грн податку за кожен додатковий “квадат”.У підсумку за 20 додаткових метрів накопичиться сума в розмірі 192,92 грн. Уже в наступному році за таку ж квартиру в зв’язку з ростом мінімальної зарплати доведеться заплатити 448 грн.

За що доведеться платити?

У Податковому кодексі України визначено вичерпний перелік нерухомого майна, що не є об’єктом оподаткування.

Платити доведеться за:

 • житловий будинок;
 • прибудову до будинку;
 • квартиру;
 • кімнату в комуналці;
 • будинок на дачі.

Як розраховувати податок на кілька однотипних об’єктів, що знаходяться в різних регіонах

Для прикладу розглянемо ситуацію, коли фізична особа зареєстрована в Києві і має у власності два об’єкти нерухомості: квартиру в столиці житловою площею 75 кв.м і квартиру в Одесі житловою площею 85 кв. м. У цьому випадку сумарна житлова площа всіх об’єктів нерухомості становить:

75 кв. м + 85 кв. м = 160 кв. м.

Під оподаткування, відповідно до закону, припадають “зайві” 100 “квадратів” нерухомості:

160 кв. м – 60 кв. м = 100 кв. м.

Як уже зазначалося, місцева влада встановлює свою ставку податку на нерухомість в межах 1,5%, тому необхідно розуміти алгоритм нарахування фіскальним органом даного податку.Для цього визначається питома вага кожного об’єкта оподаткування в сумарною житлової площі об’єктів нерухомості:

 • для квартири в Києві = 75 кв. м / 160 кв. м = 0,468;
 • для квартири в Одесі = 85 кв. м / 160 кв. м = 0,531.

Розраховується сума податку пропорційно питомій вазі житлової площі кожного об’єкта нерухомості, розташованих в різних регіонах України:

 • сума податку (квартира в м.Києві) = 100 кв. м × 0,468 × 13.78 грн. = 644,90 грн;
 • сума податку (квартира в м Одеса) = 100 кв.м × 0,531 × 27,56 грн. = 1,463 грн

де

 • 13,78 грн. – ставка податку в м.Києві за 2016 рік.
 • 27,56 грн. – ставка податку в м Одеса 2016 рік.

До платників податків, що мають два і більше об’єктів нерухомості в різних містах, платіжки прийдуть за місцем реєстрації фізичної особи.Платіжок прийде стільки ж, скільки і об’єктів власності у платника податків, тому оплачувати рахунок доведеться до місцевих бюджетів, де знаходиться майно.

Терміни оплати і що буде з боржниками

До 1 липня податкова служба розішле рішення-повідомлення та квитанції із сумами податку. Заплатити потрібно до кінця серпня (протягом 60 днів).Якщо платіжку прострочити на місяць, доведеться заплатити штраф у розмірі 10% від суми нарахованого податку, за другий місяць – 20%. Крім штрафу, за прострочення нараховується пеня – 0,05% від загальної суми за кожен день прострочення.

Крім того, за несплату податків передбачена кримінальна відповідальність (ст. 212 ККУ). Відповідно до цієї статті, максимальна сума штрафу – 8,5 тис. Грн.

Джерело: abcnews.com.ua

, ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно