Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Нові правила оцінки нерухомості в Україні призупинять продажу

750.jpg
 

Влада повністю не відмовилися від незалежної оцінки продаваної українцями нерухомості, тільки відкоригували процедуру, замінили податкову оцінку звичайної, говориться в постанові Кабміну №358.
Про це повідомляють Вести.

По суті, ми повернулися до правилами, що діяли до 1 лютого 2013 року, коли змінилися правила покупки-продажу квартир, будинків та земельних ділянок.Нотаріусам тоді дозволили оформляти операції тільки, якщо вони знайдуть в реєстрі Фонду держмайна звіти про оцінку, зробленої фахівцем, що пройшли навчання і отримав сертифікат ФДМ.Все це робилося для збільшення податкових відрахувань до держбюджету: з продажів нерухомості був введений податок в розмірі 5% від її оцінної вартості, а також 1% – до Пенсійного фонду і 1% держмита. Люди всіма правдами і неправдами занижували вартість свого житла.

Однак досить скоро нововведення переросли в зловживання: уповноважені оцінювачі спочатку вижили конкурентів, а потім і накрутили розцінки.Згідно з підрахунками Мінюсту, через монополізацію цього виду діяльності, строк оцінки квартир збільшився з 2 до 14 днів, а її вартість – з 500 грн до 2,5 тис. Грн. Оцінка земельної ділянки подорожчала з 1,5 тис. Грн до 14,5 тис. Грн.

ТЕХНІЧНА заминка.

Втім, хоча де-юре для реєстрації продажів нерухомості можна користуватися висновками неліцензованих в Фонді держмайна оцінювачами з 25 серпня. Однак де-факто реєстр ФДМ все ще не приймає оцінки фахівців без його сертифікатів.Експерти запевняють, що це технічна не стикування: адже на виконання постанови уряду потрібні відповідні розпорядження ФДМ.

“З понеділка і до того часу, коли ФДМ забезпечить нам доступ до реєстру -будет невелика технічна заминка”, – підтвердив “Вістям” віце-президент Ліги експертів України Андрій Гусельников.

Як бути нотаріусам в сформованій ситуації поки неясно.На час перехідного періоду керівництво до дії повинен затвердити Мін’юст. “Від швидкості реакції міністерства залежить, на скільки” зависне “ринок і зупиняться угоди”, – зазначають фахівці.Хоча оцінювачі можуть легально працювати: виробляти оцінки майна, тільки от без внесення до реєстру в ФДМ. Туди інформацію обіцяють внести відразу після отримання доступу.

СТАНЕ ДЕШЕВШЕ І ШВИДШЕ.

Глобально ж повернення колишніх правил гри істотно підвищить конкуренцію серед оцінювачів і поверне в професію тих фахівців, які змушені були піти з неї після введення обов’язкової сертифікації.”До всіх змін в країні працювало близько 10 тисяч фахівців з оцінки, але після всіх новацій їх число скоротилося до 2 тисяч. Зворотно, гадаю, повернутися не всі, багато зайнялися іншою діяльність.Думаю, на ринку буде порядку 6000 оцінювачів “, – спрогнозував” Вістям “член правління Спілки консультантів з нерухомості України Іван Кудояр.

Чим активніше буде збільшувати кількість оцінювачів, тим швидше стануть знижувати розцінки на їхні послуги.”До торішнім 200-300 грн. Вони не просядуть, але до 1300-1500 грн. Цілком можуть опуститися”, – вважає Кудояр. Ще оптимістичніше прогнози Андрія Гусельникова: “Вартість оцінки може опуститися і до 400-500 грн.”.

Зменшиться, за прогнозами експертів, термін проведення оцінки: з двох-трьох тижнів до 2-4 днів.

НОВИЙ ШАНС ДЛЯ маніпулятора.

У той же час фахівці визнають, що лібералізація оцінки може вилитися в нову хвилю махінацій.Люди можуть знову почати занижувати реальну вартість своєї нерухомості, і менше перераховувати до держбюджету.

“Хоча скасовувати система оцінки і була своєрідною, і не завжди показувала реальну вартість нерухомості (будинок вартістю 1 млн грн. Могли оцінити, як в 1,1 млн., Так і в 0,8 млн., Як пощастить), однак вона не дозволяла зацікавленій стороні вплинути на оціночний процес. Тепер же у продавців нерухомості з’явитися спокуса знайти згідливих оцінювачів та оцінити мільйонний будинок в 500 тис. Грн. “, – Визнав Іван Кудояр.

Хоча експерти допускають, що з часом ФДМ зможе впровадити технологію, яка дозволить відстежувати недобросовісних оцінювачів та усувати їх з ринку.

Джерело: vesti.ua

Возможно, Вам также будет интересно