Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Нові тарифи на світло прискорять зростання цін в Україні – експерт

6375.jpg
 

Споживча інфляція у вересні може прискоритися до 1,5% після дефляційних тенденцій в липні-серпні. Основне зростання цін очікується на продукти харчування та алкоголь.Таку думку висловив Андрій Шевчишин, провідний експерт інформаційно-аналітичного центру ForexClub в Україні.

Крім того, у вересні відбулося підвищення цін на електроенергію для першої та другої груп на 25%.За словами Шевчишина, це підвищення знайде своє відображення в вартості продукції приватних домогосподарств, які будуть перекладати зрослі тарифи на кінцевого споживача.

На інфляції також відіб’ється зростання цін у сфері освіти і очікувана реалізація другого етапу підвищення мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін від 5,5% до 10% на окремі види алкогольних напоїв.

Більш значне прискорення зростання цін на продукти харчування може відбутися в жовтні. На думку експерта, інфляція в цей період може становити 1,1-1,3%.Основним чинником зростання інфляції стане фактичне підвищення тарифів на опалення для населення з початком опалювального сезону на 72%.У той же час, сезонне зниження тарифу на газ з 1 жовтня для населення при споживанні обсягу до 200 м³ / місяць надасть знижуючий ефект на інфляцію.

“У жовтні, ймовірно, почнуть реалізовуватися заявлені урядом прогнози щодо підвищення цін на хліб і сезонне підвищення цін на молочну продукцію.Враховуючи високі кредитні ставки і проблеми з ліквідністю, свої ризики аграрії будуть закладати у підвищенні цін “, – відзначає Андрій Шевчишин.

Відкритим залишається питання скасування додаткового 5-10% збору на імпорт, введеного в лютому.У разі його скасування, ціни на товари некритичного імпорту знизяться, що може призвести до скорочення темпів зростання інфляції.

У свою чергу, передбачуване підвищення мінімальних зарплат і пенсій у вересні, анонсоване Кабміном, на думку експерта, не матиме значного впливу на зростання цін на продовольчі та промислові товари, і буде абсорбоване зростанням комунальних тарифів.За підсумками 2015 інфляція може скласти 43,7%.

Джерело: segodnya.ua

, ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно