Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Нові тарифи підстебнуть відмовитися від газу для опалення

16801.jpg
 

Через три роки альтернативна енергетика повинна досягти частки в 11% ринку.
11 квітня президент Петро Порошенко підписав законопроект №4334, який вносить зміни в закон «Про теплопостачання». Ці нововведення, як передбачається, повинні стимулювати виробництво теплової енергії з альтернативних джерел.Новації стосуються тарифів на теплову енергію, вироблену з альтернативних джерел для потреб населення, а також установ, що фінансуються з бюджетів. Вони встановлюються на рівні 90% від тарифу на теплову енергію, вироблену з використанням газу.«Мета законопроекту №4334 – зменшити частку газу в теплопостачанні. Потрібно витрачати якомога менше валюти на його імпорт і використовувати кошти, які йдуть на опалення, на внутрішні енергетичні джерела країни. Причому мова не тільки про поновлювані джерела.Наприклад, цілком реально в деяких випадках замінити газ на вугілля, наприклад, в Харківській області », – пояснює керівник сектору« Енергетика »BRDO Олексій Оржель.

Новим законом вирішується проблема установки тарифів на теплопостачання, здійснюване за рахунок альтернативних джерел. Регулятор відмовився встановлювати їх, адже ці функції передані на місцеві ради.«Історично ми бачили два сценарії розв’язання на місцевому рівні, обидва погані. Мер декларує, що не піднімає тарифи, і заганяє підприємство в банкрутство. Або розводить корупцію. До того ж, не завжди місцеві ради здатні прорахувати тариф.Тому і було прийнято пропозицію про стимулюючий тариф », – говорить Олексій Оржель.

Крім іншого, наші тарифи на газ побічно прив’язані до валюти. Так що ця прив’язка до газового тарифу, хоч і невелика, але все ж захист від інфляції.

До того ж, будь-який інвестиційний проект, навіть маленький, повинен бачити перспективу свого тарифу. А його треба вважати і стверджувати. Тепер же будь-який інвестор може взяти тариф на газ, відняти 10% і побачити економіку свого проекту.«Теоретично цей тариф дозволяє взаємодіяти інвестору з теплокомуненерго, який до цього часто противився нової генерації», – вважає Олексій Оржель.

В цілому, парламентарії сподіваються, що таким стимулюванням вдасться підштовхнути перехід на альтернативні джерела енергетики.Адже ще в 2012 році Україна взяла на себе зобов’язання, щоб до 2020 року частка альтернативної енергії енергії в структурі енергоспоживання країни досягла 11%.

Однак аналітик Асоціації міст України Ярослав Рябушук вважає, що, хоча законопроект і прийнятий вчасно, але торкнеться дуже малої частки споживачів. Адже зараз на альтернативних джерелах, трісці або рідкому біопаливі працює не більше 2% споживачів.«Ми всілякими способами стимулюємо перехід на альтернативку вже три роки, але успіхи мізерні.Інертність ринку пояснюється тим, що в більшості випадків газ все одно залишається найбільш оптимальним, прогнозованим джерелом забезпечення тепла населенню », – пояснює він.

Чи стане тепло дешевше для кінцевого споживача в цілому по країні?Колишній член НКРЕКУ Андрій Герус передбачає, що в деяких районах з відносно невисокою собівартістю виробництва альтернативної енергії така усереднена формула навіть трохи підніме тарифи на тепло.

У той же час можна буде прорахувати не тільки витрати на опалення в найближчі рік-два, але і в середньостроковій перспективі. «Наприклад, вважається, що деревної сировини (тріски) досить зараз, і воно відносно дешеве. Але що буде через десять років?Треба передбачити і облаштувати посадки енергетичної деревини », – наводить приклад Ярослав Рябушук.

Крім того, всі експерти висловлюють надію на те, що місцеві ради постараються до осені, тобто, до початку опалювального сезону, перебудувати під альтернативне паливо деякі проекти, опалення яких фінансується з місцевих бюджетів.Перш за все мова йде про освітніх і медичних установах.

Джерело: abcnews.com.ua

,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно