Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Новобудови Києва почнуть переводити на альтернативні джерела енергії

1189.jpg
 

Зростання вартості енергоресурсів змушує будівельні компанії шукати альтернативний метод забезпечення об’єктів.
І якщо сьогодні 90% новобудов традиційно забезпечуються міськими інженерними мережами, то в майбутньому ситуація може кардинально змінитися

Ситуація на енергетичному ринку України змушує забудовників переглядати підходи до забезпечення зводяться будинківтеплом, електрикою, газом. В майбутньому інженерні системи з відновлюваними джерелами енергії отримають активний розвиток, прогнозує Юрій Государський, головний інженер проектів АМ “Архиматика”.

“Зростання вартості енергоресурсів змушує шукати альтернативний метод забезпечення об’єктів. І якщо сьогодні 90% новобудов традиційно забезпечуються міськими інженерними мережами, то в майбутньому ситуація може кардинально змінитися”, – говорить експерт.

За його словами, кількість забудовників, які цікавляться забезпеченням об’єктів інженерними мережами з поновлюваними джерелами енергії, за останній рік суттєво зросла.

“Ми зараз працюємо над проектами, де забудовникам запропоновано декілька варіантів забезпечення об’єктів – міські мережі та системи з використанням альтернативних джерел енергії.Другий варіант, не дивлячись на більш дорогу реалізацію, викликає більший інтерес, оскільки дозволяє економити до 60% енергоресурсів щорічно при експлуатації будівель. До того ж такі об’єкти менш залежні від енергетичних криз в країні “, – говорить експерт.

Причиною відсутності масового застосування альтернативних видів енергії в будівництві експерт називає досить низькими тарифами на тепло, газ і електрику в Україні.

“Держава тримало соціальні розцінки на газовому ринку і дотуючи вугільну галузь.У будь-якому розвиненій державі тепло, газ, електрика – це дороге задоволення, так як там ціни ринково обгрунтовані. З цієї причини системи з альтернативні видами енергії в Україні не розвивалася. Імпульс розвитку у нас в країні дасть зростання тарифів.Населення буде шукати не тільки недороге житло, але і подальшу економну експлуатацію. Тому забудовники змушені звернутися до даної ніші для створення комерційно привабливих об’єктів “, – говорить Государський.

За його словами, якщо у покупця буде стояти вибір купити квартиру по 10 тис. Грн. кв. м з щомісячними комунальними платежами в 2 тис. гривень і з перспективою росту тарифів або ж придбати житло такого ж класу з вартістю квадратного метра, наприклад, 12 тис. грн., Але з комунальними витратами в 800 грн. щомісяця в екологічному будинку, то більшість, найімовірніше, віддасть перевагу другому варіанту.

Джерело: delo.ua

Возможно, Вам также будет интересно