Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Облікова ставка по “теплим” кредитами може бути зменшена – віце-прем’єр Зубко

 

Облікова ставка при видачі населенню кредитів на заходи з підвищення енергоефективності може бути зменшена, повідомила прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

“У зв’язку з тим, що НБУ з 22 квітня знизив облікову ставку з 22% до 19% річних, а потім і до 18%, ми спробуємо зменшити облікову ставку при видачі “теплих “кредитів”, – цитує Зубко прес-служба.

Він зазначив, що до фінансування держпрограми приєдналися муніципалітети, які компенсують частину відсотків по кредитах. “Мова йде про компенсацію 15% річних за рахунок місцевих бюджетів. Таким чином, люди повертають тільки 60-70% тіла кредиту, а реальна ставка для них становить 10%”, – підкреслив Зубко.

Він упевнений, що якщо Фонд енергоефективності видаватиме пільгові кредити під 5% річних строком на 15-20 років, то енергомодернізації житла стане масовою. “Тому ми створюємо Фонд енергоефективності за типом структур, що працюють в Литві, Польщі, Латвії. У нього будуть залучатися гроші з державного бюджету і кошти донорів. Ми розраховуємо на “довгі” і дешеві європейські гроші. Наприклад, Європейський інвестиційний банк надає кредити під державні програми на 22 роки під 2% річних”, – повідомив Зубко.

Він також зазначив, що обсяг підтримки буде залежати від ефективності проведених заходів. “Наприклад, якщо після термомодернізації споживання енергоресурсів знизиться на 15%, держава компенсує 10-15% тіла кредиту. Якщо економія складе 45%, то розмір компенсації збільшиться до 40%”, – повідомив віце-прем’єр.

Джерело: economics.unian.net

, , , , ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно