Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Обвал цін на ринку оцінки нерухомості

1252.jpg
 

Уряд Азарова прагнуло монополізувати ринок оцінки нерухомості.
Після його повалення та скасування постанов більшість оціночних компаній змогли відновити свою діяльність, і вартість оцінки стала значно дешевше.

Тарифи на проведення оцінки нерухомості стрімко впали вниз навіть з урахуванням стрибка курсу долара.Так, раніше в столиці послуга оцінки нерухомості в новобудовах коштувала від двох з половиною до п’яти тисяч гривень. Сьогодні розцінки знаходяться в межах трьохсот – семисот гривень.В інших містах України ціни на дану послугу зменшилися до ста п’ятдесяти – п’ятисот гривень з півтора – трьох тисяч гривень.

У падінні цін зіграли роль кілька факторів.Найголовніше – скасування постанови уряду Азарова №231, яке диктувало новий алгоритм оцінки нерухомості з 1 січня 2013 року. Скасування даної постанови сприяла поновленню конкуренції на ринку.

Але відновлення правил оцінки, які діяли раніше, може привести до виникнення зловживань на ринку оцінки.Приміром, оцінювачі можуть навмисно применшувати вартість нерухомості за додаткову винагороду – для зниження податку на оцінювані об’єкти. Такі ситуації регулярно мали місце бути до вступу в дію постанови №231.

Тому, національне товариство оцінювачів наполягає на наданні доступу до бази даних звітів, які готують оцінювачі, не тільки самим оцінювачам і нотаріусам, а й громадським організаціям, завданням яких буде контроль якості оцінки нерухомості.

Джерело: realt.ua

Возможно, Вам также будет интересно