Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Обвалу цін на житлову нерухомість в цьому році не буде – експерт

3531.jpg
 

Обвалу цін не відбувається і не відбудеться за рахунок індексації квадратного метра на первинному ринку, що дає можливість продавцям на вторинному ринку утримувати ціну на рівні $ 1-1,5 тис. за кв.м

Зниження цін на житлову нерухомість в містах-мільйонниках України в 2015 році може скласти близько 10% у доларовому еквіваленті, але критичного обвалу не буде, якщо ситуація в країні не зміниться, вважають експерти Асоціації фахівців з нерухомості України (АСНУ).

Президент АФНУ Сергій Злидень вважає очікування падіння вартості житлової нерухомості на 45-50%, як це трапилося в 2009 році, одним із серйозних сьогоднішніх помилок експертів.

“Існує кілька міфів про те, що ринок нерухомості абсолютно впав, і що падіння триватиме, а однокімнатну квартиру в Києві вже можна придбати за $ 19 тис. Називаючи такі цифри, експерти забувають про класифікацію об’єктів, їх розташування та стані.Така ціна – це немало, якщо під квартирою мається на увазі кімната в “малосімейці” площею 15-16 кв. м або “гостинці” загальною площею 21-24 кв. м”, – сказав він в ході прес-конференції в агентстві” Інтерфакс-Україна “у середу.

Якщо мова йде про повноцінну однокімнатній квартирі площею 35-52 кв. м, її ціна в середньому по Києву становить $ 1,3 тис. за кв.м. Наприклад, квартири на Харківському масиві по лінії метро і площею 42-52 кв. м коштують у межах $ 60-70 тис.Хрущовки в районах зі слаборозвиненою інфраструктурою стоять в районі $ 1,2-1,25 тис. за кв. м.

У АСНУ відзначають, що обвалу цін не відбувається і не відбудеться за рахунок індексації квадратного метра на первинному ринку, що дає можливість продавцям на вторинному ринку утримувати ціну на рівні $ 1-1,5 тис. за кв.м.

Як повідомив, керівник комітету АФНУ з питань сертифікації та навчання Артур Пилипчук, на ринку продажу житлової нерухомості в 2014 році ціни в середньому скоротилися на 20% в доларовому еквіваленті, і виросли на 60-80% в гривневому.У 2015 році зниження може бути близько 10% в доларовому еквіваленті, але різкого падіння цін не очікується, якщо ситуація в країні не зміниться.

За даними внутрішньої статистики АФНУ, засновані на реальних угодах, реальний відсоток торгу при здійсненні угоди становить в даний час не 30%, як стверджують деякі експерти, а всього 6,8% (в 2013 р – 6,5%) за умови грамотно сформованої цінової політики.Середній термін експозиції становить 4,8 місяця, при тому що до кризи, в 2013 році, цей показник становив 4,5 міс.

За словами С. Злидня, платоспроможний попит на ринку є, він просто вичікує в надії придбати вигідніше.

За прогнозами АСНУ, ситуація на ринку нерухомості залежить від подальшого розвитку геополітичної та економічної ситуації в Україні, а також тривалості військового протистояння агресії на сході країни.Тим не менш, якщо говорити про продажі, то тут, швидше за все, ситуація буде стабільно песимістична, хоча темпи зниження падають, і це вже можна розцінювати як певний позитив.

За словами А.Пилипчука, очікується пожвавлення ринку оренди соціального житла в 2015 році Ціни оренди при цьому зростуть, але незначно, у зв’язку із зростанням попиту та витрат на утримання нерухомості.

У АСНУ відзначають, що зміцнення нацвалюти в першому кварталі 2015 призвело до сплеску ділової активності в кінці березня-квітні на вторинному ринку.На первинному ринку ситуація аналогічна 2014: інвестування на тлі недовіри до банківської системи, все частіше покупка житла здійснюється для особистого користування.

Джерело: delo.ua

, , ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно