Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Очікується невелике подорожчання новобудов

1522.jpg
 

Мінрегіонрозвитку, будівництва та житлово-комунального господарства планує внести зміни до порядку сплати забудовником пайового внеску на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури того населеного пункту, де він будує свій об’єкт.
Для цього підготовлено два документа: проект постанови Кабміну КМУ «Про внесення змін до Додатка 1 і 3 до Порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів», а також зміни в Закон «Про регулювання містобудівної діяльності».

У разі підписання першого документа, ввести в експлуатацію збудоване приміщення можна буде тільки після сплати пайового внеску забудовником, а в разі прийняття другого право звільняти від пайового внеску буде передано місцевим органам влади.

Зараз кожен замовник будівництва, згідно чинного Закону «Про регулювання містобудівної діяльності», повинен оплатити пайовий внесок на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури того населеного пункту, де він будує свій об’єкт.

Граничний розмір пайового внеску встановлюють місцеві ради на рівні не більше 10% загальної кошторисної вартості будівництва об’єкта для нежитлових будівель і споруд та 4% кошторисної вартості будівництва об’єкта для житлових будинків.

За законом, оплата пайового внеску в місцевий бюджет має бути проведена до введення об’єкта в експлуатацію, проте механізм, який би дозволяв місцевим властям контролювати цей процес, не прописаний.

Тому останнім часом почастішали випадки, коли замовники не виплачують до місцевих бюджетів пайові внески або всіляко затягували ці платежі.«Не так вже й багато, до 15% забудовників всіляко відтягують виплату пайової участі в місцеві бюджети», – розповів президент Конфедерації будівельників України Льва Парцхаладзе.

А от коли Кабмін затвердить вищезгадана постанова, об’єкт можна буде ввести в експлуатацію, а значить і отримувати з нього дохід, продаючи квартири в житлових будинках або здаючи приміщення в комерційних будівлях, тільки після оплати пайового внеску в повному обсязі.

«Зараз міська влада позбавлені будь-яких можливостей впливати на забудовника. Їх навіть не зобов’язані інформувати про факт початку будівництва.Тепер же, не сплативши пайовий внесок, забудовник не зможе ввести об’єкт в експлуатацію, а значить, не зможе ні продати квартиру, ні здати офіси, наприклад », – розповів аналітик Асоціації міст України Ярослав Рябушук.

Водночас експерти звертають увагу, що пропоновані зміни несуть нові ризики і для інвесторів у житловому будівництві – для людей, які купили житло.Тому що оплата пайового внеску може стати ще одним приводом для додаткових зборів при отриманні прав на побудований об’єкт, якщо у забудовника не знайдеться коштів чи бажання платити збір.

«Очевидні два основні ризики, пов’язаних з пропонованим нововведенням.Це ризик відновлення практики визнання прав власності на об’єкти нерухомості в судовому порядку, минаючи процедуру введення в експлуатацію.

А також є ризик, пов’язаний з відстрочкою введення в експлуатацію об’єктів житлової нерухомості », – сказав нам партнер юридичної компанії« КПД Консалтинг »Владислав Кисіль.На його думку, було б логічно залишити інвесторам і девелоперам можливість розстрочки виплати пайових внесків до поточних важких економічних умовах.

При цьому, на думку Льва Парцхаладзе, ця ініціатива Мінрегіону не вплине на ціну для кінцевого споживача, але дещо обмежить фінансові можливості забудовника, який будуть зобов’язаний відразу виплачувати пайовий внесок, а не «прокручувати» цю суму протягомдеякого часу.

Крім того, фахівці вважають, що вирішувати, в якому випадку надавати замовнику пільги по сплаті пайового внеску, теж повинні на місцевому рівні.

Зараз таких випадків десять і вони жорстко прописані в Законі про регулювання містобудівної діяльності.

Приміром, згідно ст.40 від сплати звільняються об’єкти, які будуються за гроші або за замовленням державного або місцевих бюджетів, приватні будинки до 300 кв. м., інженерна і транспортна інфраструктура, об’єкти зв’язку та енергетики і пр.

Джерело: business.vesti-ukr.com

Возможно, Вам также будет интересно