Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Одесити почали скуповувати дешеві квартири

3183.jpg
 

Експерти розповіли, яке житло краще купувати в кризу

Незважаючи на девальвацію гривні і загальне погіршення економічної ситуації, ринок нерухомості в Одесі потроху оживає.

Городяни масово знімають банківські вклади і все частіше перенаправляють їх на придбання житла.Експерти запевняють, що купити квартиру найближчим часом стане значно простіше, однак говорити про стабілізацію будівельного ринку поки не доводиться.

Ціни просядуть на 10-15%

Одеські чиновники дивляться в майбутнє зі стриманим оптимізмом.Згідно з офіційними даними, в 2014 році в регіоні було введено в експлуатацію 890 тис квадратних метрів житла, що трохи вище, ніж в 2013 році.За словами директора департаменту економіки ОДА Олега Муратова, в нинішньому році розраховувати на такі темпи не доводиться, однак і надто похмурих прогнозів давати не варто.

«Будівельний ринок Одеси знаходиться в завмерлому стані, при цьому перспективи розвитку є й досить близькі. Вони безпосередньо залежать від військових дій на Донбасі і фактора зовнішньополітичної загрози », – говорить чиновник.Олег Муратов також підкреслив, що зараз на ринку первинного житла є чимало цікавих пропозицій для одеситів, що в кінцевому рахунку може зрушити ситуацію в кращу сторону.

«Ринок первинки гостро потребує грошей.Сьогодні ціна в умовних одиницях досить сильно просіла, і за 500 доларів за метр можна вкласти гроші і на Таїрова, і на Котовського, не кажучи вже про передмістях.Якщо врахувати, що Одеса – великий торговий центр і тут за звичкою люди зберігають заощадження в доларах, то для багатьох такі варіанти навіть вигідні », – зазначив чиновник і спрогнозував ще десяти-п’ятнадцятивідсотковий зниження цін на нерухомість в Південній Пальмірі.

У той же час експерти ринку нерухомості оптимізму чиновників не поділяють, хоча і підтверджують тенденцію до загального зниження цін.«Це дуже нехороша тенденція, яка закінчиться тим, що залишиться тільки пропозиція, а попит зникне, – вважає президент Міжнародної федерації нерухомості FIABCI в Україні Тельман Аббасов.- Будувати ніхто нічого не збирається, так як йде інтенсивний викид на ринок вторинного житла. Люди, які раніше мали по кілька квартир і здавали їх, сьогодні в силу підвищення тарифів активно позбавляються від них.Однак проблема в тому, що і охочих купувати не особливо багато в такий нестабільний час. Навіщо купувати за 40 тисяч доларів квартиру і втрачати вся заощадження, якщо можна зняти за 150 доларів на місяць і перечекати до кращих часів? »

Привабливі пропозиції.

Проте ріелтори фіксують деяку купівельну активність населення. І причиною тому чимала кількість дуже вигідних пропозицій на ринку вторинного житла.Якщо дуже добре пошукати, то однокімнатну квартиру на селищі Котовського можна за 14-15 тисяч доларів, а кімнату в комуналці на Черемушках – за $ 10-12 тисяч. «Якщо з нового року ринок був мертвим, то зараз він трохи заворушився.Ми не можемо говорити про високий попит, але операції з’явилися, і в основному це ті люди, які планували купувати житло, мали заощадження і тепер дочекалися щодо вигідних пропозицій », – говорить ріелтор Антоніна Литвинова.

Працюють по-старому.

У той же час на ринку первинного житла особливо вигідних пропозицій реально практично немає.Дійсно, багато компаній намагаються заманювати покупця акціями і свідомо заниженими цінами, однак після спілкування в офісі з’ясовується, ціна одного метра не настільки й приваблива.

«Згідно економічним законам, під час стагнації ринку продавати житло за заниженими цінами не слід, його потрібно здавати в оренду, – говорить Тельман Аббасов.- Серйозні компанії на такий випадок мають додаткові активи, що дозволяють не панікувати і впевнено триматися на плаву. Крім того, вони узгоджують свої дії з грамотними девелоперами, які можуть прорахувати ризики.Дрібні ж гравці влаштовують нібито надвигідно акції, щоб залучити клієнтів, однак шансів добудувати такі будинки дуже мало, і я думаю, найближчим часом нас очікує поява нових скандальних недобудов.Більшість будівельників ведуть свій бізнес по-старому, намагаючись нажитися і не проявляючи ніякої фантазії і не використовуючи міжнародний досвід. Якщо ви купуєте житло, цікавтеся, які гарантії може надати компанія, з якими девелоперами вони працюють ».

Елітне житло стоїть мертвим вантажем.

В середньому вартість одного квадратного метра житла в доларовому еквіваленті знизилася приблизно на 50%. У березні минулого року ця сума становила трохи більше півтори тисячі доларів, сьогодні – $ 947.Найбільш сильно подешевшали метри в таких елітних районах, як Аркадія і Фонтан. Тут різниця між торішньою ціною і нинішньої може становити $ 15-20 тисяч, однак на купівельному попиті таке колосальне просідання не дуже позначилося.«Елітне житло як не купували, так і не купують», – резюмує рієлтор Антоніна Литвинова.

Найменше ціни просіли в таких районах, як Молдаванка, Таїрова і Черемушки.Що стосується останнього району, то якщо рік тому однокімнатна квартира тут коштувала $ 44 000, то сьогодні – $ 38 тисяч, що не так і чутливо. Цікаво, що солідне падіння цін на житло не похитнуло позицій Одеси на всеукраїнському ринку.За середньою ціною за квадратний метр місто як і раніше поступається лише Києву і з великим запасом обганяє Дніпропетровськ і Харків.

Джерело: realt.ua

Возможно, Вам также будет интересно