Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Омелян назвав терміни старту “Повітряного експреса”

16966.jpg
 

Володимир Омелян заявив, що вже через півтора року столиця матиме зручний транспорт до головного аеропорту країни.
Делегація міністерства інфраструктури в найближчі два тижні відправиться в КНР, щоб обговорити нові умови співпраці за проектом, який зв’яже аеропорт “Бориспіль” з Києвом. Про це ABCnews розповів міністр інфраструктури Володимир Омелян.

Сторони обговорюватимуть кредит на $ 372,3 млн, виділений Експортно-імпортним банком Китаю в 2011 році на реалізацію проекту “Повітряний експрес” – залізничної колії від аеропорту “Бориспіль” до станції “Київ-пасажирський”.”Є дві опції: або ми просто припиняємо цей кредит, закриваємо його, або будуємо легке метро між столицею і Борисполем. Другий варіант попередньо підтриманий усіма сторонами – і КМДА, і аеропортом.Вірю, що місто Бориспіль його теж підтримає “, – зазначив Володимир Омелян.

Генеральний директор міжнародного аеропорту “Бориспіль” Павло Рябікін виявився прихильником іншого варіанту організації рейкового сполучення між столицею та аеропортом – tram-train.Відповідно до цієї концепції, трамваї можуть використовувати інфраструктуру залізниць нарівні зі звичайними поїздами.”Цей варіант найменш витратний, адже в процесі реалізації ми зможемо використовувати вже існуючий ділянку залізниці від станції” Дарниця “, таким чином, заощадивши гроші на покупку рухомого складу.І у нас з’явиться можливість запустити полегшений варіант відразу за кількома гілках на місто Бориспіль і на аеропорт “Бориспіль”.Четирехвагонние трамваї будуть ходити з кінцевої швидкісного трамвая на Троєщині, зі станцій “Київ-Пасажирський” і “Київ-Волинський”, тобто практично з’єднають аеропорт “Київ” (Жуляни) з аеропортом “Бориспіль”, – описує концепцію Павло Рябікін.

Однак міністр інфраструктури Володимир Омелян зазначив, що існуючий ділянку залізничного полотна між Борисполем і Києвом перевантажений.”Там щільний графік руху і вантажних і пасажирських потягів, тому переміщення tram-train між аеропортом і столицею буде ускладнено.Ми виходимо з того, що, як і всі європейські міста, Київ повинен бути пов’язаний з аеропортом метрополітеном “, – наполягає Володимир Омелян.

Міністр розповів, що зараз прораховуються всі економічні моделі, однак варіанту легкого метро міністр віддає перевагу, оскільки воно вимагає щодо менших коштів на запуск, швидше будується і запускається.”Легке метро буде коштувати до $ 200 млн, якщо з’єднати центр міста Бориспіль з Києвом і кинути окрему гілку на аеропорт. Іншу частину (китайського кредиту – Ред.) Можна витратити на рухомий склад”, – оцінив Володимир Омелян.

Китайська сторона, вивчивши наші пропозиції, прийме рішення в кінці травня – початку червня. “Попередньо вони підтримали новий варіант угоди.Якщо буде остаточне “так”, то почнеться технічна робота, включаючи зміну процентних ставок, коригування самого проекту та інше “, – пояснив міністр.

За його оцінками, на узгодження документації необхідно близько півроку, а самі будівельні роботи займуть близько року. “Через півтора року столиця матиме зручний транспорт до головного аеропорту країни”, – пообіцяв Володимир Омелян.

А ось озвучений Павлом Рябікина проект з’єднання рейковим транспортом двох столичних аеропортів, “Київ” і “Бориспіль”, міністр оцінив скептично.”Можна обговорювати і з’єднання Києва з Марсом, але я хотів би, щоб для початку ми з’єднали столицю з Борисполем”, – резюмував Володимир Омелян.

Нагадаємо, “Повітряний експрес” повинен був пройти на території аеропорту через підземний тунель.Почати будівництво планувалося в першому кварталі 2015 року. Загальна кошторисна вартість проекту оцінювалася в $ 372 млн. Реалізувати його планувалося за рахунок кредиту, наданого Ексімбанком Китаю.

У 2013 році Україна отримала перший транш у розмірі $ 52 млн на проведення підготовчих робіт. У 2014 році проект був припинений.В МІУ порахували будівництво залізничної гілки економічно-необгрунтованим, а у фінансовій документації проекту були знайдені порушення.

Джерело: abcnews.com.ua

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно