Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Орендарям стає тісно у столичних торгових центрах

1447783276_gb_aef177aeaf0413d2f1773a841cd14120
 

В JLL пояснюють ситуацію, що склалася низьким об’ємом введення нових площ. Так, за півроку було відкрито лише один ТЦ в Дарницькому районі Києва – New Way. Другим фактором аналітик компанії JLL в Україні Мар’яна Супчан називає активність локальних рітейлерів, а також вихід на ринок нових гравців.

Основним індикатором роздрібної торгівлі є купівельна спроможність населення. У першому і другому кварталах 2016 року цей показник продемонстрував позитивну динаміку, говорить директор компанії Олімп-консалтинг Андрій Гусельников. “У людей з’явилася можливість більше купувати, і ця активність висловилася в зростанні роздрібної торгівлі”, – пояснив він.

У першому півріччі 2016 року орендодавці продовжували йти на поступки клієнтів. За словами керуючого директора Colliers International (Україна) Олександр Носаченко, для орендарів з «гучними іменами» фіксували орендні ставки в гривні.

Та й самі орендарі стали розуміти, що потрібно переходити в якісні торгові центри, тому що їх частіше відвідують покупці, додає керуючий директор компанії ARPA Real Estate Михайло Артюхов. За його словами, зараз можна спостерігати міграцію орендарів із торговельних центрів класу В і С в клас А.

“Іноді можна поторгуватися з орендодавцем і за ті ж гроші отримати гарне приміщення з великим прохідним трафіком”, – сказав він.

Власники теж стали творчо підходити до питання заповнюваності вільних площ. Артюхов каже, що набирає популярність модель revenue sharing – коли орендарю пропонують розраховуватися за приміщення відсотком від своїх доходів. Орендодавці можуть відстежувати трафік відвідувачів. А знаючи його і ціну на товар можна досить точно розрахувати виручку орендарів у своєму сегменті.

За прогнозами Носаченко з Colliers International, в короткостроковій перспективі попит з боку орендарів збережеться. Це призведе до ще більшого зниження вільних площ у торгових центрах Києва за умови перенесення відкриття нових площ на більш пізні терміни.

Нагадаємо, що в другому півріччі повинні бути відкриті нові торгові площі – це ТРЦ Lavina Mall (127,5 тис. кв.м) і ЦУМ (23,5 тис. кв. м). Супчан з JLL каже, що це не тільки перевищує показник минулого року, але і на 34% більше рекордного показника 2013 року (113,1 тис. кв.м).

Якщо вакантність все ж буде скорочуватися, то орендодавці зможуть більш активно диктувати свої умови, відзначає Артюхов.

Джерело: biz.nv.ua

, , ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно