Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Орендним житлом зможуть користуватися не тільки фізичні особи, – Зубко

8535.jpg
 

Міністерство вже розробило проект закону “Про орендному житло”, проте реальний термін введення програм в дію – близько чотирьох років.

“Орендна модель – це популярний прибутковий інструмент, який вже багато років ефективно працює в розвинених країнах.Він дозволяє підняти ринок будівництва на новий рівень і залучити інвестиції “, – говорить Зубко.

Розвиток орендного житла безпосередньо буде пов’язана з приходом значних інвестицій, особливо із зарубіжжя, але для цього спочатку потрібно створити прозорість механізмів всередині країни.

“Довгі гроші” цікаві “довгим компаніям”, тобто банкам та інвестиційним фондам, які працюють вже десятки років. Щоб залучити ці великі, переважно закордонні компанії, треба створити чіткі правила гри на ринку.Як тільки вони проясняться, найбільші фонди потягнуться в Україну і принесуть з собою ці “довгі гроші”. Вони стануть прикладом для вітчизняних компаній, показавши ефективність таких інвестицій “, – цитує Зубко КК.

Законопроект Мінрегіону встановлює державні пільги при будівництві та експлуатації орендного житла. Наприклад, землю для будівництва та подальшої експлуатації будівлі надавати безкоштовно.Замовника будівництва звільняти від перерахування коштів на розвиток інфраструктури. Безкоштовним буде та приєднання до інженерних мереж. Тобто вигод дуже багато. Інвестори зацікавитися ринком, адже це неоране поле, яке згодом дасть сходи.

Поява державного орендного житла, на думку Зубко, знизить ціни на ринку, поспособствуем підвищенню добробуту молодих сімей.

“Будуючи орендне житло, держава підвищуватиме обсяг пропозиції і так знижувати ціни.Створюючи сприятливі умови для будівництва, позбавляючи забудовників додаткових витрат, ми знижуємо вартість оренди вже готових квартир.Мета закону – вивести орендне житло з тіні, створити прозорі відносини між орендарем та орендодавцем, сприятливі умови для інвестицій в орендне житло, можливості наповнення цього ринку якісною пропозицією, знижуючи вартість такого житла.У нових умовах пропонуємо, щоб орендним житлом могли користуватися не тільки фізичні особи, а й підприємства мали можливість знімати житло для своїх працівників “, – заявив віце-прем’єр.

“Розвинені країни вже давно прийшли до орендної моделі забезпечення громадян житлом. Вона довела свою ефективність, і ринок державного орендного житла у світі щорічно збільшується.Зокрема, у Німеччині частка державного орендного житла досягає 60% загального житлового фонду. У США і Великобританії – близько 30%, у Франції та Швейцарії – 40% і 70% відповідно “, – продовжує Зубко.

Джерело: newbud.ua

, ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно