Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

ОСББ просяться назад до ЖЕКів. Чому в Києві провалилася реформа ЖКГ

18963.jpg
 

Кияни все більше розчаровуються в ОСББ і хочуть повернутися «під крило» комунальних ЖЕКів.
Жителі відзначають, що після створення ОСББ вони так і не отримали обіцяної землі і капремонтів, натомість у них істотно підвищилася квартплата і додався податок на землю. «Вести» розбиралися, чому провалилася реформа ЖКГ.

Хочуть назад в ЖЕК

Як розповів «Вістям» глава одного з ОСББ в Подільському районі Андрій Колчинский, він зараз готує документи для перекладу будинку назад в комунальну власність.«Більшість мешканців виступили з ініціативою про повернення будинку під управління комунального ЖЕКу, після того як ми програли суд, який змусив нас платити податок на землю під будинком, яка нам по факту не належить. А це додатково 45 тис.грн, які можна було пустити на утеплення будинку. Притому що за фактом цієї землі у нас немає, ми не можемо там ні ларьок поставити, ні парковку, ні упорядкувати територію як хочемо. Так навіщо тоді нам це ОСББ », – нарікає Колчинский.

Глава об’єднання ОСББ Деснянського району Володимир Чернявський також говорить, що проблема оподаткування ОСББ присутній у всьому місті. За його словами, члени ОСББ не здатні оформити право власності на землю, через те що Кабмін не розробив механізм.«Більшість ОСББ відмовляються платити податок за землю, а фіскальна служба вимагає сплати цього податку», – розповідає Чернявський.

Самі жителі відзначають, що після створення ОСББ їм стало складно знайти фахівця, який би усунув неполадки в електропостачанні або водопостачанні, що виникають в квартирі. «Крани в будинку часто протікають, а знайти сантехніка в разі гострої необхідності непросто.З електрикою справи йдуть так само. Приходять якісь незрозумілі люди, зовсім не тямлять в тому, що роблять. В результаті виникають додаткові умови для корупції », – нарікає киянка Тамара Шахова.

У свою чергу, глава союзу співвласників житла Дніпровського району Антоніна Тимошенко розповідає, що є проблеми і в частині компенсації пільг та субсидій деяким ОСББ. «Весь цей час мешканці без субсидій фактично кредитують субсідіантов.Це дуже гостра проблема, так як борги міста за некомпенсовані пільги і субсидії ЖКГ вже досягають більше 100 млн грн », – зазначає Тимошенко.

Повернутися можна, але складно

У мерії проблеми визнають, але кажуть, що поступово їх вирішують.«На минулій сесії Київради ми якраз прийняли рішення виділити 70 млн грн на компенсацію пільг деяким ОСББ. Так, це небагато. Нехай цього для початку вистачить на кілька десятків будинків.Але крига скресла, і в найближчі роки ми цю проблему вирішимо », – говорить« Вістям »голова комісії з ЖКГ Київради Володимир Бондаренко.

А ось з землею та іншими обіцянками, за його словами, справи йдуть набагато гірше.«Багато обіцянок, озвучені авторами реформи перед її стартом, свідомо були популістка. Так, людям створив ОСББ, обіцяли зробити капітальний ремонт за бюджетні гроші – цього не сталося, тому що немає грошей.Людям обіцяли землю – її також не дали, так як за два роки не розроблений механізм », – говорить Бондаренко.

При цьому в мерії зазначають, що повернутися назад під управління ЖЕКу можливо, але для цього потрібні вагомі підстави і бажання власників квартир усього будинку.«Якщо мешканці хочуть назад під управління ЖЕКу, їм потрібно зібрати більшість підписів і написати відповідну заяву, яку в подальшому буде винесено на голосування в сесійний зал.Але на сьогоднішній день випадків переходу з ОСББ назад в ЖЕК в Києві ще не було », – заявили в мерії.

Джерело: vesti-ukr.com

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно