Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

ОСББ та житлові кооперативи звільняють від податку на прибуток

2995.jpg
 

Рада повернула ці організації в список неприбуткових.

Веховной Рада без обговорення прийняла за основу і в цілому законопроект №1892. “За” проголосували 246 депутатів.

Таким чином, парламент вніс зміни до Податкового кодексу в частині оподаткування неприбуткових підприємств, звільнивши від податку на прібильоб’едіненія власників багатоквартирних будинків (ОСББ).

При цьому пропонувалося звільнити від податку житлово-будівельні кооперативи (ЖБК), які повинні бути перетворені в ОСББ, однак робити цього не стали.Як зазначили депутати, питання перетворення буде вирішуватися при підготовці законопроекту №2049 до другого читання.

Законопроект №2049 був прийнятий за основу 236 голосами.

Нагадаємо, в Податковому кодексі зі списку неприбуткових організацій (не платять податок наприбуток) були виключені об’єднання юридичних осіб, створені для здійснення представницьких функцій (наприклад, галузеві і професійні асоціації), а також ОСББ та ЖБК.

Постраждалі організації почали боротися за відновлення своїх прав. При цьому, наприклад, асоціації не здійснюють господарської діяльності та утримуються лише за рахунок членських внесків засновників.А якщо покласти на голову і бухгалтера ОСББ ще й завдання податкового обліку, а також зменшити на величину податку кошти, що направляються на експлуатацію будинку, то це відіб’є бажання створювати подібні об’єднання, і зміцнить монополізм у сфері ЖКГ.Крім того, позбавлення подібних представників громадянського суспільства пільг по сплаті податку на прибуток суперечить рекомендаціям Комітету міністрів Ради Європи № СМ / Rec (2007) 14.

Джерело: realt.ua

Возможно, Вам также будет интересно