Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

ОСББ в Дніпропетровську: плюси і мінуси перебування в “кооперативі”

9448.jpg
 

В Україні наближається до кінця термін, наданий мешканцям багатоквартирних будинків на самостійне створення так званих ОСББ.Якщо до 1 липня поточного року люди не зроблять цього самі або не виберуть компанію, яка управлятиме справами будинку, то, згідно із законом, за них це зробить міськрада. “Сегодня” дізналася, як відбувається процес і які плюси і мінуси перебування в такому “кооперативі”.

Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку – скорочено ОСББ – це неприбуткова організація, яка створюється мешканцями для спільного розпорядження, управління та утримання свого будинку і прибудинкової території.Простіше кажучи, створивши його, власники квартир самі отримують можливість вирішувати свої побутові питання. Зокрема, яка організація буде обслуговувати їхній будинок, хто буде орендувати в ньому нежитлові приміщення і так далі.

На те, щоб об’єднатися в ОСББ, у людей зараз залишається трохи більше трьох місяців. В іншому випадку рішення про те, хто буде займатися їхнім будинком, візьмуть за них місцева влада.Для цього в Дніпропетровській міськраді обіцяють провести спеціальний конкурс серед обслуговуючих компаній.

У той же час, за словами експертів, все більше дніпропетровців вважають за краще не чекати, що за них все вирішать “нагорі”, і об’єднуються самостійно.”У Дніпропетровську на сьогодні вже створено 378 ОСББ. З них у 2014 році – 13, у 2015 році – 62, а в 2016 році – вже 303, – розповідає член національної ради з питань ОСББ при Мінрегіонбуді, член громадської спілки” Наш будинок Дніпропетровщина “Анжеліка Пилипенко.- Це говорить про те, що все більше людей вірить в ефективність такого управління власним будинком “.

На думку фахівців, істотну роль в підвищенні інтересу городян до ОСББ зіграло прийняте в минулому році постанова Кабінету міністрів, згідно з яким до 40% тіла кредиту, взятого об’єднанням на придбання енергоефективного обладнання і матеріалів,таких як установка склопакетів в місцях загального користування, утеплення фасаду будинку, установка лічильників тепла і води, возмещаетгосударство.Іншими перевагами створення ОСББ є те, що його члени можуть самостійно вирішувати, які ремонтні роботи в будинку проводити в першу чергу і як розподіляти гроші, а це істотно підвищує рівень відповідальності у самих мешканців, відзначають фахівці.

Втім, є і свої “підводні камені”. “Головне, щоб вашим ОСББ керувала людина з вашого ж об’єднання, – радить Анжеліка Пилипенко. – У місті є чимало компаній, які проводять курси з підготовки керівників.Як правило, люди проходять навчання, а в кінці їх переконують, що буде краще найняти представника їхньої фірми, який за символічну плату буде керувати об’єднанням. А це – серйозний ризик бути обманутими і втратити ОСББ!”

Крім того, необхідно пам’ятати, що при створенні об’єднання будинок разом з усією його інфраструктурою перестає бути об’єктом капіталовкладень з боку місцевої влади.Так що в разі виникнення будь-яких проблем – будь то протікає дах або поламана двері в під’їзді – мешканці зможуть розраховувати лише на самих себе.

“За великим рахунком, я задоволена, що ми з сусідами вирішили створити ОСББ, – розповіла” Сегодня “дніпропетровчанка Людмила, яка вже близько року живе в умовах ОСББ. – Побутові питання стали вирішуватися швидше, нам вдалося облагородити територію навколо будинку і під’їзди.Але там, де замішані гроші, завжди виникають і проблеми – деякі сусіди пересварилися на грунті того, що треба робити в першу чергу, а що нам не потрібно взагалі. Іноді у деяких виникають підозри, чи не привласнив хтось грошей з громадських.Думаю, через такі речі просто потрібно пройти і зрозуміти, що самим вирішувати свої проблеми все ж куди зручніше, ніж чекати “милості” від влади і комунальників “.

Джерело: segodnya.ua

, ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно