Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Основним покупцем SMART-житла в розвинених країнах є молоді люди – Ніконов

14235.jpg
 

На тлі помітної популярності нового формату SMART-квартир із ергономічними раціональними плануваннями ми вирішили запитати одного з ключових гравців ринку нерухомості про концепцію такого житла і про те, наскільки цікавим така пропозиція може бути для українських покупців. Про сучасні тренди та вигоди придбання житла нового формату нам розповів Почесний президент компанії KAN Development, Ігор Ніконов.

Формат компактного житла вже давно популярний на заході. Існує безліч невеликих квартир в таких мегаполісах, як Париж, Токіо, Лондон. У більшості європейських країн можна знайти невелику студію розміром із готельний номер як в старому житловому фонді, так і в нових будинках. Це не історичний пережиток будинків минулого століття – це цілком конкурентоспроможне явище і користується високим попитом така нерухомість, яку зводять у наші дні. Хорошим прикладом такого девелопменту є житловий комплекс My micro NY розташований на Манхеттені, площа квартир якого не перевищує 25 квадратних метрів. При цьому, будинок має продуману внутрішню інфраструктуру з розвиненою громадською складовою. І цей будинок будується зараз – в 2016 році! Думаємо, жителі Манхеттена точно не пасуть задніх у світових тенденціях нерухомості.

За останні кілька років у світі почав активно розвиватися рух мінімалістів, які намагаються мати не більше речей, ніж дійсно необхідно. Такий підхід дозволяє розчистити місце для інших пріоритетів: відносин, турботи про здоров’я і прагнення жити осмисленим життям. Раніше люди прагнули виставляти напоказ свої статусні символи, але в якийсь момент зрозуміли, що покупка ще більшої кількості речей і квадратних метрів не заповнюють порожнечу. Зараз же нове покоління намагається зробити своє життя простіше, уникаючи зайвих витрат на непотрібні для щасливого життя атрибути. Велике житло тому не виключення. Сьогодні ніхто не посоромиться сказати, що живе в квартирі-студії, площа якої 20 квадратних метрів і що у вас ліжко-трансформер і 10 невеликих посудин, які ви використовуєте для приготування салатів і других страв. А коли до вас приходять гості, то ви з гордістю дістаєте свій ультра модний розкладний стіл. Темп сьогоднішнього життя не дозволяє нам витрачати час і ресурси на непотрібні речі. І це вже не просто тенденція, а світова практика.

Прогресивність SMART-житла

Основним покупцем так званого SMART-житла в розвинених країнах є молоді прогресивні люди, важливою потребою яких є мобільність. Подібний формат дуже приваблює сім’ї, студентів, холостяків, творчих людей, облаштовують житло під майстерні, молоді пари, які мають невеликий бюджет, пенсіонерів, що бажають заощадити на оплаті комунальних послуг. Вартість такого житла помітно нижче стандартних квартир, та й у місті вони обходяться в рази менше. У разі зміни місця проживання їх буде набагато легше здати в оренду або продати в силу знову ж їх абсолютної невисокій вартості. Створення затишку в подібному житлі обходиться набагато дешевше і не вимагає експлуатації величезної кількості предметів інтер’єру і техніки, адже сьогодні ви без проблем зможете придбати модні і комфортні меблі-трансформер навіть у українських виробників. При проведенні найелементарніших розрахунків витрат на ремонт квартири метрів очевидно, наскільки фінансово вигідніше ставати власником SMART-житла. Це стосується як купівлі матеріалів, – будь то шпалери, ламінат, плитка, – так і вартості оздоблювальних робіт.

Найголовніше в такій квартирі – грамотно організувати простір. Потенціал нового формату сьогодні явно недооцінений і справа зовсім не в нестачі квадратних метрів, а саме в зручно і грамотно спланованому ергономічному просторі. Якщо заздалегідь продумати розташування меблів і те, яким чином вона буде трансформуватися, то простору буде більш ніж достатньо. Благо, вже існує величезний вибір готових рішень для малоформатного житла, а при бажанні можна вдатися до розробки меблевих конструкцій за індивідуальним замовленням. При цьому, у невеликому просторі є одна велика перевага: навіть при скромному бюджеті ви зможете дозволити собі натуральні матеріали на кшталт мармурової стільниці для столу, робочої поверхні на кухні і якісного паркету в житловій зоні. Абсолютно точно можна сказати, що зараз настала епоха ергономіки в інтер’єрі. Кожен прагне зробити своє життя простіше і приємніше, полегшити повсякденний побут за допомогою сучасних винаходів.

Про легальності SMART-житла

Дійсно, багато несумлінних девелоперів і забудовників практикують будівництво невеликих студій в рамках своїх ЖК, або реконструкцію старих виробничих приміщень під малоформатні житлові площі. У більшості подібних випадків такі приміщення не планується переводити в житловий фонд, або проходити дану процедуру через суд. Тут можна тільки порадити потенційним покупцям ретельніше підходити до питання вибору квартири, вивчати історію забудовника і пакет документів, що підтверджують законність проведених робіт. З іншого боку, існують девелопери, що зводять квартири повністю законно, після проходження всіх процедур в ДАБК і з реальним правом оформити своїй оселі прописку за стандартною процедурою. Більш того, в житловому комплексі “Комфорт Таун” всі SMART-квартири на стадії будівництва комплектуються обладнанням, що дозволяє додатково економити на комунальних тарифах, таким як: індивідуальний поквартирний лічильник теплової енергії, бойлер, багатотарифний лічильник електроенергії, система провітрювання і рекуперації повітря та інше.

Також обурення деяких забудовників із приводу малометражних квартир повязано не тільки з вищевказаними складнощами реалізації, а, в першу чергу, з високою собівартістю. Саме цей ключовий фактор впливає на прийняття рішення компанії про будівництво житла подібного формату. Тому своїм публічним обуренням із приводу надання можливості молодим і активним сім’ям нарешті придбати своє житло, є їхнє небажання вкладати в квадратний метр житла, що продається більше звичайного. Адже куди вигідніше будувати більші квартири, ніж так необхідні нашому населенню сьогодні доступні формати. Таке житло виходить набагато дорожче для забудовника, тому багато хто з них і не хочуть витрачати великі гроші на зведення таких будинків, і покривають своє небажання витрачати зайві кошти антирекламою в сторону інших більш гнучких і наступних світовим трендам компаній.

Підводячи підсумок, можна сказати, що більшість коментарів, висловлених проти будівництва нового для України формату Smart-житла, нівелюються перевагами таких квартир для існуючої широкої цільової аудиторії і високим попитом. Зробивши вибір на користь сучасного комфортного і ергономічного житла сьогодні, ви вже завтра окупите його набагато меншими витратами на ремонт, експлуатацію та прибирання квартири, створивши в ній повноцінний житловий простір, повністю виправдає ваші очікування про власний дім. А в разі зміни життєвих обставин і необхідності змінити житлову площу ви завжди зможете продати таку квартиру або ж здати її в оренду понад ліквідне, ніж “класичне” житло.

Джерело: abcnews.com.ua

, , , , ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно