Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Останні рітейлери йдуть в інтернет

6844.jpg
 

Кілька великих рітейлерів оголосили про створення майданчиків продажів в інтернеті. Товар можна буде забрати або в магазині, або замовити доставку додому.За допомогою такої мультиканального – можливості отримати товар за допомогою різних каналів комунікацій – мережі сподіваються збільшити попит.

Новачкам доведеться несолодко при освоєнні інтернету, вважають експерти. Їм треба буде нарощувати маркетингові бюджети.

Один за іншим

Мережі стали активно освоювати інтернет кілька років тому. Наприклад, в 2014 році великий український fashion-рітейлер Helen Marlen Group закрила близько 30% своїх магазинів і звернула увагу на інтернет-майданчик.

Поступово тенденція стала масовою.Цього року інтернет почали освоювати найбільші непродольственние гравці. З 1 листопада мультиканального буде доступна в магазинах компанії «Ультра» (бренди Baldinini, Levi’s, Pierre Cardin, Lagerfeld і Guess), рассказиваетгенеральний директор компанії Андрій Макаров.«Товар можна буде замовити в інтернеті, а магазині його приміряти і купити», – говорить він і додає, що зараз завершується установка необхідного програмного забезпечення. Таким же чином вчинила і група компаній MTI.Директор мереж «Інтертоп», Ессо, Timberland, Marc O’Polo та ін. Євгена Чижевська каже, що товар можна забрати в будь-якому зручному магазині або в магазині можливо розмістити онлайн замовлення на відсутню модель.

Цей формат комунікації з покупцями активно освоюють і магазини з продажу побутової техніки та електроніки: «Алло» і «Ельдорадо».

Економний хід

Освоєння інтернету – данина часу.«Світові мережі, які відмовилися впроваджувати мультиканального, змушені були закрити всі свої магазини», – зауважує керівник групи управління асортиментом мережі «Ельдорадо» В’ячеслав Схильний. Така ж доля, як вважає експерт, чекає і українських гравців.

Для рітейлерів зараз впровадження мультиканального – це можливість підтримати падаючий попит. «Ми розраховуємо, що інтернет-майданчик буде продавати стільки ж, як і один магазин мережі», – пояснює Андрій Макаров.

Це стане добрим бонусом для багатьох магазинів, враховуючи падіння продажів у цьому році. За даними Державної служби статистики, у серпні роздрібний товарообіг скоротився на 18,8% в порівнянні з аналогічним місяцем минулого року.У непродовольчому ритейлі вони знизилися ще більше.За даними співвласника компанії Zeebra (магазини з продажу біжутерії Six, I am, косметики – Glossip, товарів для дому – Butlers) Дмитро Єрмоленко, за вісім місяців обсяг реалізації в натуральному вираженні скоротився приблизно в два рази в порівнянні з аналогічним періодом минулогороку. У гривневому еквіваленті обороти порівнянні. Така ж ситуація спостерігається і в сегменті побутової техніки та електроніки.

Великі витрати

Майданчики для продажів в інтернеті бувають різними.Дешевий шлях – розміщення на торгових майданчиках, так званих маркетплейсах. Річні пакети з базовим функціоналом не вдарять по маркетинговому бюджету.При грамотній роботі з маркетплейсамі – оформленні каталогів товарів, повному описі пропозицій компанії, швидкого зворотного зв’язку з потенційними замовниками, які зробили запит в компанію, – можна генерувати до 80% продажів.

Створення власного сайту зажадає значних інвестицій, особливо якщо інтернет-майданчик стане одним з основних каналів збуту. Директор з комунікацій Allbiz Ася Кучина говорить, що, за середніми підрахунками, мова йде про $ 10 тис. Тільки на розробку.«Але основне – це аудиторія, яку треба привести на сайт. А це постійне оновлення контенту, пошукова оптимізація, контекстні та інші інтернет-кампанії.Ефективні, але затратні інструменти, які не в змозі забезпечити продажу «тут і зараз», – пояснює вона. Керівник компанії AppleMint Андрій Казанцев пояснює, що в створення потужної майданчика необхідно вкласти не менше $ 40-50 тис., Ще десятки тисяч доларів необхідно щомісяця витрачати на просування сайту в пошукових системах і соціальних мережах. Якщо правильно підійти до створення майданчика, наприклад, для продажу одягу або взуття, то термін окупності буде не менше року.Правда, для досягнення цього результату треба буде нівелювати кілька ризиків.

Ризики дебютантів

Новачкам буде складно переманити клієнтів у найбільших інтеренет-магазинів, тому що вони формували свою аудиторію протягом довгого часу за допомогою низьких цін.«Зараз ситуація змінилася і вартість товару у всіх каналах однакова», – підкреслює В’ячеслав Схильний. Основними конкурентами для новачків стануть ті ж великі українські інтернет-магазини, наприклад, Rozetka.У цього майданчика є амбіції стати украінскімAmazon, тому зараз магазин активно розширює асортимент.

Збільшаться й витрати на логістику, передрікає спеціаліст з комерційної нерухомості Вадим Зінченко.Наприклад, потенційному покупцеві взуття можуть привезти три пари чобіт – на розмір більше і менше замовлених в інтернеті. Але гарантій того, що їх придбають, немає. Навіть при виборі потрібного розміру пара чобіт може не підійти споживачеві.Небезпечним є і намір деяких ритейлерів відкривати так звані пункти видачі товарів, які клієнт замовив в інтернеті. По такому шляху, наприклад, вже пробувала піти мережу Protoria. У результаті власники MTI змушені були відмовитися від цього бізнесу.

Джерело: abcnews.com.ua

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно