Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Українці платять за газ та опалення 12% свого доходу – міністр соцполітики

gaz
 

Отримують субсидії сім’ї, кількість яких в Україні становить 5,5 мільйона, платять 12% свого сукупного доходу за газ і опалення, повідомила прес-служба Міністерства соціальної політики з посиланням на главу відомства Андрія Реву.

“Зараз ті 5,5 мільйона сімей, які отримують субсидії, сплачують зі свого сімейного бюджету 12% від сукупного доходу”, – йдеться в повідомленні.

Також наголошується, що, за підрахунками фахівців, в нинішньому опалювальному сезоні за субсидіями звернуться 9 мільйонів домогосподарств, тому тема зростання тарифів на газ залишається вкрай актуальною.

“До 2016 року, коли ми тримали тариф, тобто ціна на газ була нижчою за ринкову, ми тим самим дотували не 9 мільйонів домогосподарств, а всі 15 мільйонів, які є в Україні. Тобто сума цієї знижки стосувалася всіх: і багатих, і бідних”, – цитує Реву прес-служба.

Міністр зазначив, що в 2014 році на пряму дотацію державного енергохолдингу “Нафтогаз України” було витрачено з державного бюджету 114 мільярдів гривень, щоб компенсувати низькі тарифи на газ. У 2016 році на підтримку 9 мільйонів домогосподарств, які будуть отримувати субсидію, в бюджеті закладено 40 мільярдів гривень. “Ось вам різниця між прямою дотацією і адресною допомогою”, – цитує Реву прес-служба.

Він пояснив, що нинішня ситуація з підвищенням тарифів і забезпеченням субсидіями громадян означає, що значна сума коштів, яка раніше спрямовувалася на дотацію “Нафтогазу”, залишилася в бюджеті. Тепер їх можна буде використовувати для підвищення життєвих стандартів, ніж уряд і збирається зайнятися найближчим часом, підвищивши мінімальні пенсії і зарплати, зазначив Рева.

Джерело: economics.unian.net

, , , , ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно