Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Паперове свідоцтво про право власності збираються повернути

8765431
 

Міністерство юстиції підготувало ряд ініціатив щодо припинення спроб рейдерських захоплень бізнесу та майна.

По-перше, планується повернути свідоцтва про право власності на об’єкт нерухомості. В добровільному порядку власник майна зможе звернутися до держреєстратора і отримати на паперовому бланку свідотство про право власності. У реєстрі паралельно буде зроблено відмітку і внесений номер свідоцтва. Наступна реєстраційна дія без подання цього свідоцтва реєстратору буде неможливою.

По-друге, передбачено часткове звуження принципу екстериторіальності при реєстрації. Зокрема, під час реєстрації нерухомості нотаріуси, так само як і інші реєстратори будуть проводити реєстраційні дії в межах області, де розташоване таке майно. Також межами області буде звужене право реєстраторів проводити зміну керівника або учасників компанії. У той же час, реєстрацію бізнесу можна буде провести по всій країні.

Крім того, в парламенті зареєстрований законопроект про обов’язкове нотаріальне посвідчення зміни керівника або учасників компанії, а також продажу частки підприємства.

Також буде ускладнений процес відкриття нового розділу в реєстрі нерухомості: недобросовісні реєстратори не зможуть вже зареєстроване майно реєструвати на іншого власника, відкривши нову главу в реєстрі.

Паралельно буде посилено кримінальну відповідальність.

Джерело: jurliga.ligazakon.ua

, , ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно